Çocukluğunuza damga vurmuş filmleri yetişkin hâlinizle dönüp izlemek iyi bir fikir değildir genel olarak, zira çok yüksek ihtimalle bulduğunuz şey, eskiden hayalini kurduğunuz şeye benzemeyecekir. O yüzden, asırlardır Space Jam’e dokunmuyorum. Küçükken sabah saat altıda çizgi film izlemek için açtığı televizyonda, spikerin telefon bağlantısıyla anlattığı bir “en-bi-ey” maçına denk gelip, kırmızılar içerisindeki bir adama hayran olan her çocuk için anlatılmaz bir zevkti Space Jam. Hem Sevimli Kahramanlar vardı, hem de o kırmızılar içerisindeki adam: Michael Jordan.

İşte o Space Jam, şimdi tekrar geliyor. Biliyoruz, bunun daha önce de dedikoduları dönüyordu. Ancak bu sefer durum resmi. Warner Bros, Space Jam 2 için bir yazar, yönetmen ve bir adet de başrolü garanti altına aldı. Sırasıyla gidelim mi? Yazarımız Andrew Dodge. Kendisinin Jason Bateman’ın 2013 tarihli filmi Bad Words haricinde özgeçmişinde bir filmi yok. Space Jam 2, ikinci filmi olacak.

y-all-ready-for-this-space-jam-2-is-a-slam-dunk-after-lebron-james-signs-with-warner-bros-522939

Şükür ki yönetmen ondan daha deneyimli. Shopping for Fangs, Better Luck Tomorrow gibi filmleden sonra 2006’da Fast & Furious serisiyle tanışan ve bir daha da ardına bakmayan Justin Lin, The Hollywood Reporter’ın haberine göre Space Jam 2 için yönetmenlik koltuğuna geçecek. Dürüst olmak gerekirse, Justin Lin ne kağıt üzerinde, ne de pratikte iyi bir tercih gibi gözükmüyor Space Jam 2 için. Filmin çalışması için bir aile filmi olması gerekiyor. Justin Lin ise biraz sert, maço filmler çekiyor.

Peki başrol? Orası zaten daha önceden söyleniyordu. Ekselansları’nın yerini, Kral James dolduracak. An itibariyle Cleveland Cavaliers ile şampiyonluk mücadelesi veren LeBron James’in rolü de kesin gibi. Bu, benim projeyle ilgili en heyecanlandığım şey. James’in fena bir oyunculuk kabiliyeti yok, geçtiğimiz yaz Amy Schumer’ın filmi Trainwreck’teki performansıyla takdir toplamıştı.  Sempatik de bir adam, işi de kotaracaktır. Film ne kadar iyi olacak ama… İşte orası biraz muallak. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.