Ey geek-i cemaat! Sabrettiğimize değecek, boşluktaymışçasına geçen günlerimizin üzerine merhem gibi rahatlatıcı etki yaratacak Agents of S.H.I.E.L.D sonunda geliyor! Ya da durun, daha doğrusu Agents of S.P.A.C.E falan mı deseydik?

Normalde Eylül-Ekim civarında ABC tarafından geek hayatlarımıza, sıcak çikolatalı geçen kar yağışlı kışlarımıza neşe katan Agents of S.H.I.E.L.D, bu sene küçük bir değişiklik sebebi ile 1 Aralık’a ötelendi; ki mutlaka çoğunuz bunu biliyordur diye tahmin ediyoruz. Eylül ayında fiyasko gibi gündeme düşen Inhumans sonrası, artık çıksın diye beklemekten iflahımızın kuruduğu AoS için topu topu birkaç haftamız kaldı yine de, şanslıyız yani. Sabreden geekler muradına eriyor cidden!

Peki 1 Aralık’a bu kadar az kalmışken dizi hakkında elimizde hiç ön malzeme yok mu? Olmaz olur mu, elbette var! Hem de gazlayan şahane bir promo, daha sıcağı sıcağına dün düşüverdi! Daha uzatmadan sizi şu teaser ile baş başa bırakalım, dönüşünüzde de neler varmış diye kısa bir konuşalım madem:

İlk olarak bir önceki sezonun sonunda, uzayda bir hücrenin içinde uyanan Coulson ile, aslında çok da netleşen o olayı tekrar bir hatırlatalım sizlere: Bu sezon kesinlikle dünyada işleri yok. Teaserdan da anlaşıldığı üzere, Infinity War öncesi her türlü film ve dizi ile “her şey birbirine bağlı ulan, alışın” mesajlarını sonuna kadar veren Marvel’ın, nihayete ulaşacak fazı için son demlerinde olduğumuz açık ve net gerçekten de. Geçen sezondaki Doctor Strange bağlantıları için kullanılan Darkhold sonrası şimdi de Sonsuzluk Taşları uğruna yapılacak müthiş savaşımıza giden yolda, ajanlarımızı mübah kılıyorlar.

Kısa videodan anlaşılacağı üzere, bizimkiler uzayda bir bakıma İsacılık oynayacak gibi. Zira teaserın açılış sahnesinde, yeni sezonda yeni bir yüz olarak karşılaşacağımız elemanın “Kahramanımız Coulson bizi kurtarmaya geldi yuppi!” demesi her şeyi özetliyor bu konuda. Ha tabii, kendilerini de oradan kurtarmaya çalışmaları ve dünyaya dönüş yolculukları ayrı bir mesele.

Öte yandan sahnelerin devamında gördüğümüz Star-Lord-vari gizemli bir karakterin varlığı, Alien filminden fırlamışçasına uzay silahlarının dahi zor işlediği tuhaf yaratıklar ve elbette ki mavi tenli senin-yüzüne-bir-şey-olmuş-vari Kree abilerimizin de teşrif edişi gibi detaylar mevcut.  Özellikle Kree’lerin bu sezon fena halde aktif olacağı gerçeği bizi çizgi romanlardan aldığımız o tatları alacağız gibi hislere doğru yolculuğa çıkarmadı değil. Taa ilk sezondan Tahiti olayına bile bağlamaları çok mümkün bir durum şu Kree senaryosu, o nedenle biz biraz heyecanlandık bu hususta. Mack’in ise bahsini ettiği “ayrılırsak ilk kime ne olacağını biliyorsunuz, beraber cenk edelim” göndermesini de söylemeden geçersek ayıp etmiş oluruz diye düşündük. Malumunuz, maşallah dediğimizin iki gün dayanamadığı bir alemden bahsediyoruz burada.

agents-of-shield-season-4-episode-17-review-identity-and-change_0

Dizide neler olacağına dair çok fazla ince detay vermemeleri ama hafiften gazlayacak her şeyi de göstermeleri şu an bizi son derece mutlu eden ve AoS özlemimizi daha da arttıran sebeplerden biri oldu doğrusu. Coulson’ından tutun Daisy’sine, Jemma’sından Mack’ine; yine tam kadro herkesi görmek de ayrı bir zevk tabii. Ama, yo… Ha durun ya, bir saniye! DURUN! Uzay gemisini acilen durdur kaptan! En mühimimiz eksik: Fitz! Fitz’e dair en ufak bir görüntü bile görmüyor oluşumuz hem üzücü hem de tuhaf şekilde merak uyandırıcı değil mi sizce de? Yine gariban ellere kurban gidecek bir Fitz göreceğiz gibimize gelse de, suratını katiyen açık etmeyen o Star-Lord-vari karakterden de şüphelenmemek elde değil gibi. Zira o abi için Ward (nam-ı diğer Ercü) ile Fitz bahisleri şimdiden açılmış internet alemlerinde. Kazananın kim olacağı ise 1 Aralık’ta ortaya çıkacak net bir şekilde. Yine de o vakte kadar Fitz için parmakları çaprazlayalım mı?

Siz ne dersiniz güzel AoS geekleri? ABC’nin yeni hamlesi ile Cuma gününe alınan dizimizin yeni sezonu sizce nasıl olacak? Inhumans fiyaskosunu unutturabilecek tek umudumuzun fos çıkması gibi bir ihtimali var mı? Gün değiştirmeleri ne kadar yerinde bir karar olmuş? Yorumlara bekliyoruz bak!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.