Star Wars sevenler, bugün cümlemiz için enteresan bir gün. The Last Jedi yönetmeninin yeni bir üçleme başlatacağı haberlerinin ardından Lucasfilm civarından bir bomba daha elimize ulaştı. Variety’nin haberine göre Disney patronu Bob Iger, şirketin olağan finanssal çeyrek toplantısında yeni bir Star Wars dizisinin geliştirilmekte olacağını duyurdu. Bu yeni dizi canlı olacak ve Disney’nin 2019’da çıkışını yapacağı dijital dağıtım platformundan yayınlanacak.

star-wars-jedi-luke-skywalker-obi-wan-kenobi-yoda-digital-art-1920x1080-wallpaper82899

İlginçtir, hemen hemen diğer tüm medya ve mecralara tek atmış olan Star Wars’ın TV ile arası hep limoni oldu. Geminin dümeninde George Lucas varken efsanevi seri televizyon dünyasına ilk defa Holiday Special ile 1978’de girmişti. Bu özel Noel filmi o kadar berbattı ki, Lucas tabiri caizse evlatlıktan reddetti; filmin VHS kopyaları el altından bir şehir efsanesi gibi yayıldı. Sonrasında ise hep animasyon olarak gördük Star Wars’ı küçük ekranda. Ewoks, Droids, Clone Wars ve son olarak gönlümüzü fetheden Rebels geldi. Canlı bir dizi görme fırsatı olmadı.

Aslında bu yönde çabalar da vardı. Lucas böylesi bir projenin varlığından söz etmiş, sonradan Underworld isimli bir dizinin yapıldığı ortaya çıkmıştı. Ancak yapılan hiçbir plan meyve vermemişti bugüne kadar. Bu seferkinin öncekilerin kaderini paylaşmayacağına teminat ise Disney’nin bu yeni platformu konusunda göstermeye devam ettiği hırs. Netflix’le kapışmaya yemin ederek çıktılar yola, bu uğurda da sağlam bir Star Wars dizisi onların en büyük kozu olur. Çünkü gerçekten iyi bir şey yaparlarsa, hepimiz sırf o dizi için bile abonelik alırız bu platforma.

Şimdi ise soru şu: Bu dizi neyi konu alacak? Evet, daha kim yapacak, kim yazacak, kim oynayacak belli değil. O yüzden yapacağımız spekülasyonların zerre dayanağı yok. Yalnız Disney’nin biraz daha muhafazakar davranacağına dair bir hissiyatımız var, onu da söylememiz gerekiyor. Çünkü bu Rogue One gibi ya da Rian Johnson’ın yeni üçlemesi gibi bir “ek fikir” değil. Bu çok spesifik olarak abonelik satmak için tasarlanacak, bu yüzden de muhtemelen Star Wars’lığa dair bir mecburiyet listesi oluşturup, buradaki maddelere sistematik olarak değinecek bir dizi çıkacak karşımıza.

Yani demem o ki, birkaç ay içerisinde “Episode Bilmemne ile Episode Bilmemkaç arasında geçen, harika bir dizi” diye duyuru gelir karşımıza. Atın fava bekleyin.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.