Ghostbusters dendiğinde aklınıza ne geliyor? Şarkısı? Eyvallah. Sembolü? Tabii ki. Stay Puft Marshmellow Man? Bittabi. Peki ya Bill Murray? İşte o apayrı. Orijinal kadronun beşi de birbirinden kıymetli. Hem filmin yaratıcı beyinleri Harold Ramis ve Dan Aykryod, hem Ernie Hudson, hem de Rick Moranis unutulmazlar. Ama Bill Murray’nin seri bünyesinde apayrı bir yeri var.

233694-ghostbusters

Bunun kanıtı, usta aktörün yıllardır bir Ghostbusters III’ü göremediğimiz gerçeğinin tek sebebi olmasından belli. Dan Aykroyd ve –hayattayken- Harold Ramis defalarca Murray’nin kapısını farklı senaryolarla çaldılar. Yalnız huysuzluğu ve seçiciliğiyle meşhur aktör bu senaryoların hiçbirini beğenmediği gibi, Hollywood’un en ilginç şehir efsanelerinden birine sebebiyet verdi. Rivayete göre Murray, Aykroyd’un kendisine yolladığı bir Ghostbusters III senaryosunu, arkadaşına parçalar içerisinde iade etti.

O yüzden şu haber çok daha fazla kıymet taşıyor. Hollywood Reporter’ın haberine göre Murray Paul Feig’in çektiğii, başrolünde de Kristen Wiig, Kate McKinnon, Melissa McCarthy gibi aktrislerin oynayacağı komple kadın kadrolu Ghostbusters filminde ufak bir rol alacak. Kendisinin ekranda çok kısa bir süre gözükeceği düşünülüyor. Böylelikle Feig’in filmi konuk ettiği Ghostbuster sayısını ikiye çıkartmış olacak, zira daha önceden Dan Aykroyd’un da filmde şöyle bir gözükeceği dile getirilmişti.

UNILAD-13

Peki bu önceki filmlerle yeni gelecek olanın aynı evrende geçeceğini mi gösteriyor? Hayır. Yapımcılar özellikle bu yeni Ghostbusters’ın henüz hayaletlerin varlığının net kanıtlanmadığı, sadece bu yönde ağır şüphelerin olduğu bir dönemde geçecek ve farklı bir evrende vuku bulacak. O yüzden muhtemelen Murray’nin de, Aykroyd’un da konuk performansları küçük meta-şakalar için kullanılacaktır. Peki görüşleriniz ne? İyi olur mu, kötü olur mu, ne diyorsunuz? Yorumlarda kaptırtın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.