Game of Thrones’un elinde bir problem var. Bunu daha önce de konuştuk. George R. R. Martin’in vakti zamanında kullandığı pek isabetli “Son hızla gelen bir trenin önüne ray döşüyormuşum gibi hissediyorum” metaforuna atıfta bulunarak konuşursak, raylar bitti. Tren boş zemin üzerinde, açık arazide hareket etmek zorunda artık. Zira Martin’in kitaplarında anlatılan yerler az çok aktarıldı, yeni şeylere geçilmesi gerekiyor.

Game of Thrones Jenerik

Bu konuda da pek çok öneri var elbette. En yaygını da Spartacus’un vakti zamanında başrolünün sağlık sebepleri yüzünden başvurmak zorunda kaldığı “ana diziye ara verelim, prequel sezonu çekelim” yöntemi. Eğer bu olmayacaksa bile, flashback bir şeyler görülmek isteniyor zaten İşte herkes bunun arkasında olduğundan dolayı, geçtiğimiz günlerde diziye ait olduğu iddia edilen bir oyuncu seçim çağrısı insanlarda heyecan yarattı.

Çağrıda iki farklı genç insan arandığı söyleniyordu. Biri 12 yaşında, kahverengi saçlı ve mavi gözlü, diğeri ise 7 yaşında, koyu kahve saçlı, ince suratlı ve yeşil gözlü. İnsanlar ikinci çocuğun –göz, saç rengi ve surat yapısı dolayısıyla- Ned Stark’ın çocukluğu olacağını, bunun da bir flashback sahnede gözükeceğini düşündüler. İşte bununla ilgili benzer bir haber daha geldi bugün. Söylenenlere göre, o rol için tercih yapıldı bile.

square (1)

Henüz Ned Stark olup olmadığı bilinmeyen bu genç karakterlerden birini Sebastian Croft oynayacak. Croft tip ve sima olarak gerçekten de Sean Bean’in gençliğini oynayabilecek kapasiteye sahip. Yalnız ikinci karakterin tanımına daha çok uymasına rağmen, kendisi 13 yaşında. Bu yüzden dizi daha önce pek çok kez yaptığı gibi yaş değişikliğine gitmiş olabilir, ya da Croft aynı sahnede Stark ile gözükecek başka birini oynuyor olabilir. Mühim olan soru, ne bağlamda gözükecekleri. Bir teori, Bran’in gizemli maharetlerini kullanarak babasının geçmişine ışık tutacağını söylüyor. Bir teoriye göre de bu meşhur R+L=J teorisine doğru giden yapıtaşlarından biri olarak, bir flashback hükmünde kullanılacak. Şu an net bir cevabımız yok elbette sorulara. Peki siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.