Rahmetli Tom Clancy, gerçekten de casusluk romanlarında mühür bir adamdı. İlginç karakterleri, gerçekçi bir yaklaşımı vardı. İyi de olay örgüleri dizerdi her zaman bunların etrafına. Üstelik popüler olmaya da çok müsait öykülerdi onunki. Oldular da zaten. Pek çok kez filme de çevrildiler. Ama ne hikmetse, Clancy’nin adı, Clancy ile en alakasız sebeplerden tarih sahnesine kazındı. Ubisoft’un video oyunları.

Bir ara bütün hepsinin aynı evrende geçme esprisi vardı, hatta HAWX’ta referans görünce sevinmiştik diğer oyunları oynayanlar olarak. Artık pek öyle olduğunu da sanmıyorum. Tek bir seri değil yani bu. E belirli bir kitaptan da uyarlanmıyor, arkasında özel olarak Tom Clancy’nin ekibi falan da yok… Peki niye hâlâ Tom Clancy markasıyla çıkıyor? Herhalde bu yüzden: Hollywood Clancy ismini seviyor. O kadar seviyor ki, video oyun uyarlamaları topuna Clancy markalı son oyunla tekrar girmeye niyetli. Üstelik daha önce bu konuda sütten ağzı yanmış birisiyle.

06 Tom Clancy's The Division

Variety’nin haberine göre, bu sene piyasaya çıkan ve oyuncuları da eleştirmenleri de ikiye bölen, ama buna rağmen inanılmaz satış rakamlarına ulaşmayı başaran The Division resmen filme uyarlanıyor. Bir salgın sonrası dağılmış, sosyal olarak çökmüş farazi bir geleceği anlatan Division, öyle kuru kuru bir duyuruyla da gelmiyor üstelik. Filmin başrolü de resmen belli. Daha önce Ubisoft oyunundan uyarlanmış bir filmde oynamışlığı bulunan adam: Jake Gyllenhaal.

Açık konuşalım, The Division’ı çok az kişi hikayesi için oynuyor. Yani orada bir hikaye var, ve muhakkak da iyidir. Ancak The Division’ı satan iki şeyi var: online oynanış modülü ve post-apokaliptik hikayesi. İlki filme gidecek adam yetiştirecek. İkincisi ise filmin kıymetini belirleyecek. Ben şöyle sağlam bir hastalık sonrası çökmüş medeniyet gösterir, içine de kaliteli aksiyon koyarlarsa her türlü şeye varım. Ama elbette, bu tip beylik onayları vermeden önce, yönetmenin kim olduğunu da öğrenmek gerekiyor. Şimdilik bildiğimiz tek şey, filmin varlığı ve Gyllenhaal. Ne diyorsunuz peki siz bunlara?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.