Animasyonların çocuklar için olup olmadığı konusunda daha önce de düşüncemi belirtmiştim sizlere, ama hatırlamayanlar için küçük bir flashback yapalım: Animasyonlar sadece çocuklar için değildir. Bu kanıya kim nereden vardı bilmiyorum ama bazı animasyon filmlerinde büyükleri de çeken şeylerin olduğuna can-ı gönülden inanıyorum. Bu konuda kim ne derse desin fikrimi değiştiremeyecek herhalde. 7’den 70’e herkese hitap edecek bir animasyon olduğu konusunda aşırı iddialıyım bu arada. Ne kadar hoşlanmıyor olsanız da, sizin de kendinizi bulabileceğiniz bir animasyon mutlaka vardır; belki daha yaratılmamış olabilir ama emin olun o film buralarda bir yerlerde, inanın buna.

E madem yetişkinler de animasyon izleyebilir teziyle yola çıktık, o halde sizlere de birkaç öneride bulunmamın bir sakıncası yoktur sanırım, öyle değil mi? İşte canınız sıkıldığında çerez gibi bir kerede bitirebileceğiniz birbirinden şeker altı Pixar animasyonu listemiz karşınızda!

 

Monsters Inc. (Sevimli Canavarlar)

maxresdefault

Onlar korkunç, onlar ürkünç, onlar birer canavar! Ödünüzün kopmasına hazırlanın çünkü onlar görebileceğiniz en tırsınç yaratıklar! Küçük çocukları korkutarak paralarını kazanan bu canavarların tek bir dezavantajı var ne yazık ki, korkunç derecede sevimliler! Ama siz yine de bunu dediğimi onlara söylemeyin, zira onlar korkutucu olduklarını bilmekten bayağı hoşlanıyorlar. Biz onun yerine Boo’ya sevimli diyelim, ha ne dersiniz? Küçük sevimli kız Boo ile maceralara atılan tüylü dostumuz Sully ve minik tek göz canavarımız Mike’ı izlemek sizi hiç de sıkmayacak!

Bir buçuk saat uzunluğundaki 2001 yapımı olan bu animasyon, 8,1 IMDB puanına ve 78 Metascore’a sahip.

 

Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo)

Finding-Nemo-finding-nemo-34551121-1920-1080

Önceki yazılarımızın birinde bahsettiğimiz üzere Finding Dory isminde devam filmi gelen bu animasyonu izlemek için gerçekten de daha güzel bir vakit olamazdı herhalde. Finding Dory’ye 17 Haziran’da gitmeden önce hafıza tazelemek isteyenler için Kayıp Balık Nemo bu sıralar izlemelik en iyi seçenek olabilir. O halde ne duruyorsunuz, babasının biricik balığı Nemo için yollara düşen Marlin ve tam anlamıyla balık hafızalı arkadaşı Dory ile sürükleyici bir yolculuk için kemerlerinizi bağlayın!

Bir saat kırk dakika olan 2003 yapımı animasyonun IMDB puanı 8,1 iken Metascore’u 90.

 

The Incredibles (İnanılmaz Aile)

the_incredibles_blo0p

Bir aile düşünün, her üyesinin birbirinden değişik güçleri var. Elastik anne mi dersiniz, hiperaktif bir oğlan mı… Bütün güçlüklere göğüs geren bir aile reisi baba da cabası. Normal bir hayat sürmeye çalışan bir ailenin dünyayı kurtarmaya zorlanmasına tanık olun! Ve elbette de yalnız değiller bu koşuşturmacalarında. Samuel Jackson’ın seslendirdiği eğlenceli Frozone da İnanılmaz Aile’ye eşlik ediyor. Pelerine şiddetle karşı çıkan bir stiliste emanet kostümle yola çıkan bu aileyi hemen unutmayın, zira 2019 yılında ikinci filmi gelecek, şimdiden söylemiş olalım.

Yaklaşık iki saat olan 2004 yapımı animasyonun IMDB puanı 8, Metascore’u ise 90.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.