Wall-E (Vol-İ)

1920x1080 Wallpaper

Bencilliğimiz ve keyfimize düşkünlüğümüz yüzünden kirlenerek yiten giden bir dünya hayal edin. Her bir metrekaresinde çöp yığınlarının bulunduğu ve artık yaşamın olmadığı bir dünya ne kadar güzel gelir kulağa sizce? Hiç, hem de sıfır ihtimalle hiç, değil mi? Çöpleri sıkıştırıp bu karmaşık dünyayı bir düzene koymaya tek başına çalışan Wall-E adındaki sevimli robotumuz belli bir noktadan sonra artık o kadar da yalnız olmamaya başlıyor. Eve adında üstün teknolojiye sahip başka bir robota kapılan sevimli Wall-E, insanlığın tembelliğinden kurtulup yeniden bir uygarlık kurmasına yardımcı olmaya çalışıyor. Çok konuşma olmasa da mesajını doğrudan vermeyi başarabilen bir animasyon olan Wall-E hepinizin ruhunu ısıtmak için birebir!

Bir saat kırk dakika olan 2008 yapımı animasyonun IMDB puanı 8,4 ve Metascore’u da 94.

 

Toy Story 3 (Oyuncak Hikayesi 3)

TOY STORY 3

Açıkça itiraf edebilirim ki beni ağlatmayı başaran nadir animasyonlardan biridir Oyuncak Hikayesi 3. İlk iki filmiyle kendini ispatlayan animasyonumuz üçüncü filminde sonunda ekrana yansıttıklarıyla insanı bir duygulandırıyor doğrusu. 2018’de de serinin dördüncü animasyonu gelmeden izlenecekleriniz arasına bunu da katmayı unutmayın sakın. Kanunların amansız savunucusu şerif Woody ve sonsuzluğun da ötesinde hedefleri olan Buzz Lightyear’ın başı çektiği, biz bakmadığımız zaman canlanan oyuncakların bir kreşteki hayatta kalma mücadeleleri ve sonunda ulaştıkları nokta sizi pişman etmeyecek, emin olabilirsiniz. Ancak mendillerinizi hazırlayın, birazcık duygulanabilirsiniz, bizden söylemesi.

Bir saat kırk beş dakika olan 2010 yapımı animasyon 8,3 IMDB puanına sahip, Metascore’dan da 92 puan almış.

 

Brave (Cesur)

8384

Onların Legolas’ı, Hawkeye’ı, Katniss Everdeen’i varsa animasyon aleminin de Merida‘sı var yahu! En az üçüz küçük erkek kardeşleriyle olduğu kadar kalıbına sığmayan kabarık kızıl saçlarıyla da sorunları olan Merida’nın tek istediği, canı dilediği gibi davranabilmek. Prenseslik işleri hiç de ona göre değil aslında, o bir savaşçı olmak istiyor. Bir noktadan sonra da annesinin sözünden çıkınca işler sarpa sarıyor. Ayı yavrusunu severken öldürürmüş deyimi neyse ki bu animasyonda gerçekleşmiyor dostlar, iyi ki! Ay, o da ne, filme dair ipucu mu verdik biz? Hala izlemediyseniz meraklanmanız için güzel bir fırsat o halde. Ayı var dedik valla, daha ne diyelim biz!

Yaklaşık bir buçuk saat olan 2012 yapımı animasyonun IMDB puanı 7,2 iken Metascore’u 69.

Hemen hemen herkesin bir yerden duyduğu bu birbirinden tatlı altı farklı Pixar animasyonuyla, bu sektöre bir şans verin bizce. Herkese göre bir animasyon mutlaka vardır, yeter ki keşfetmeye çalışın! Pixar animasyonlarıyla başlangıcı yaptık diyelim, darısı diğer animasyonların başına. Belki başka tatlı animasyonları da öneririz bir ara, kim bilir…

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.