Söz konusu yeni çekilecek Star Wars filmi olduğunda, meseleyi bir haberle örterek geçemeyeceğimizi düşünüyoruz. Zaten çekimler bir süredir başlamış olduğundan, artık haberler damla damla düşmek yerine, sağanak bir vaziyette yağmaya başladılar; bunu da inkar edemiyoruz. O yüzden, bu hafta kulağımıza çalınan, Star Wars Episode VII dedikodularını komple listeleyelim dedik. Emin olun, şu 5 şeyi de bilmek isteyeceksiniz. İyi haber mi, kötü haber mi, orasına siz karar verin. Buyurun!

 

1. Harrison Ford, Mark Hamill ve Carrie Fisher Londra’ya geldi

holytrinity

Star Wars Episode VII, çekimlerinin bir bölümünü Londra’daki Pinewood Stüdyolarında yapacak. Bunun haberini sizlere daha önce vermiştik. J.J. Abrams’ın kendisi henüz orada olmasa da, birkaç çekim an itibariyle orada yapılıyor. Bu yüzden, Harrison Ford, Mark Hamill ve Carrie Fisher’ın Londra’da oldukları gerçeği çok büyük bir önem arz ediyor. Bugüne kadar bu kutsal üçlünün yeni filmlerde oynayacakları sıklıkla dile getirilmiş, fakat resmi ağızdan hiç bir doğrulama gelmemişti. Üçlünün aynı anda Londra’ya geçmiş olması bizce resmi açıklamanın önde gidenidir. Yani ferahlayabilirsiniz, Han Solo, Luke Skywalker ve Leia kesinlikle yeni filmlerde olacaklar.

 

2. Filmde Han Solo büyük bir yer kaplayacak

hansolo

Deadline’ın yaptığı, bizim de DenofGeek’te gördüğümüz habere göre Luke, Leia ve Han’ın üçü de filmde rol alacak, fakat aslan payı Han Solo’nun olacak. Söylentilere göre Harrison Ford’un rolü “devasa” olarak tanımlanıyor. Tabii buradaki devasalık uzunluk olarak mı, yoksa önem olarak mı bilemiyoruz. En nihayetinde Leonard Nimoy’un da yeni Star Trek’teki rolü mana olarak “devasa”, zaman olarak ise kısaydı. Belki Han Solo için de böyle bir rol biçilebilir. Eğer durum buysa, biz Jaina/Jacen teorimizi tekrar öne çıkartmak istiyoruz müsaadenizle.

 

3. Zac Efron ve Adam Driver’ın rolleri kesin gibi

FFF-HH-Zac-Efron-1

Girls’deki rolünden tanıdığımız Adam Driver’ın Star Wars’ın yeni kötüsü olarak seçildiğini Girls’in yaratıcısı ve başrol oyuncusu Lena Dunham duyurmuştu hatırlayacağınız üzere. Dunham’ın kırdığı potun ardından gelen yarı-resmi açıklama ise Driver ve Disney arasında anlaşma imzalanmasının kesin gibi olduğu, işin sadece zamanlamayı ayarlamaya kaldığı yönündeydi. Bu eski haber. Yeni gelişme ise Zac Efron’un da neredeyse tamamen doğrulanmak üzre olduğu. Amerikalı yıldız, kendisine yöneltilen Star Wars sorusuna “Fırında bir şeyler pişiyor, bunu söyleyebilirim. Şimdilik bir şey söylemek istemiyorum, çünkü henüz çok erken ve bu işleri doğru yapmak uzun sürer genelde. Bir de, kim bilir?” şeklinde cevap verdi. Biz bunu “İmzayı attım, ama hayvan gibi gizlilik anlaşmam var, o yüzden Disney’nin açıklamasını bekliyorum” şeklinde yorumluyoruz.

 

4. Oscar Isaac, John Boyega ve Maisie Richardson-Sellers ise en son casting dedikoduları

Oscar_Isaac_a_p

Guetemala’lı aktör Oscar Isaac, geçtiğimiz sene Inside Llewyn Davis filmiyle hem ödülleri, hem de pozitif eleştirileri toplamıştı. En son çıkan dedikodular, Isaac’in Star Wars’ta bir rolünün garanti olduğunu söylüyor. Isaac konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı, fakat bizim şahsi fikrimiz, Isaac’in Star Wars’a çok yakışacak bir profili var. Isaac’in dışında dedikodular John Boyega’yı da işaret ediyor. Geçtiğimiz senelerde çok büyük bir başarı elde eden Joe Cornish filmi Attack the Block ile parlayan Boyega, söylentilere göre filmde ufak bir role sahip olacak. Son dedikodu ise genç aktris Maisie Richardson-Sellers’ı işaret etmekte. Richardson-Sellers’ın da Kenobi ailesinden birini oynayacağı iddia edilmekte. Bu üçlü arasında en acayip olanı da o, çünkü Richardson-Sellers’ın belli bir tiyatro geçmişi var, ama kazanırsa Star Wars Episode VII ilk sinema rolü olacak. Yani dedikodu ya kesin doğru, ya da Richardson-Sellers’ın menajerinin basında çok sağlam arkadaşları var.

Her halükarda, bütün bu dedikoduların nihai cevabını yakında öğreneceğiz, çünkü…

 

5. Resmi açıklama 4 Mayıs’ta geliyor gibi

May_The_4th_logo_BLK_BG

Bu Pazar, dünya çapında “Star Wars Günü” olarak kutlanan 4 Mayıs bildiğiniz gibi. Eğer geçmişini bilmiyorsanız, 4 Mayıs’ın İngilizce okunuşu (May the Fourth) şiddetle May the Force Be With You’ya benzediği için bugün bu şekilde kutlanıyor. Star Wars eşrafının da dikkate aldığı, geçmiş senelerde promosyonunu yaptığı bir gün bu. Ve hemen hemen herkes, yukarıdaki gelişmelerin de ışığında (üçlünün Londra’ya gelmesi, çekimlerin başlaması gibi) resmi açıklamanın 4 Mayıs günü yapılacağını düşünüyor. Bu teorinin iki büyük dayanağı var. Birincisi, çekimler başladı, yani oyuncuların artık az çok belli olmuş olması lazım. Dolayısıyla ayak sürümek için pek vakitleri kalmadı. İkincisi ise eğer bunu yakınlarda yapacaklarsa, 4 Mayıs’tan daha uygun bir tarih bulamazlar. O yüzden biz de 4 Mayıs’ta resmi açıklamayı bekliyoruz. Meraklanmayın, yapıldığı an burada da paylaşacağız.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.