Bir dakika, bir dakika. Önce bir filmi geri sarmamız, size üç –muhtemelen- şoke edici bilgi vermemiz gerekiyor. Ana filmlerle bağlantısı çok da yüksek olmayacağı ve henüz ön yapım aşamasının da çok başlarında olduğu için, bilmiyor olmanız çok doğal. Biz de bildiğimizi unuttuk açıkçası bu habere gelene kadar. O yüzden öncelikle, evet, bir adet X-Men dizisi geliyor önümüzdeki süre içerisinde. Tam tarihi belli değil. Sadece yayınlanacağı kanalın FX olacağı belli; ama o olmasaydı da olurdu; zira zaten FX’in sahibiyle, X-Men serisinin film haklarının sahibi aynı şirket: 20th Century Fox.

Şimdi ikinci şoke edici bilgiye geçelim. Bu önümüzdeki aylar ve yıllarda karşımıza çıkacak tek X-Men dizisi değil. Çok uzun süredir Fox’un X-Men dizileriyle ilgili bir girişimi olduğu, ama hak meselesine takıldığı söyleniyordu. En sonunda da geçtiğimiz yaz Marvel ve Fox TV konusunda kâr bölüşme bazlı bir anlaşmaya vardı. Bu anlaşmadan iki dizi çıktı Hellfire ve Legion ki, bugün konuşacağımız dizi de ikincisi. Zira üçüncü şoke edici bilgimiz, aralarından en hayırlısı.

FARGO -- “The Gift of the Magi” -- Episode 205 (Airs November 9, 10:00 pm e/p) Pictured: Rachel Keller as Simone. CR: Chris Large/FX

Dizinin başında Noah Hawley duruyor. İsim tanıdık geldiyse, muhtemelen bir süredir FX’te yayınlanan ve eleştirmenlerden izleyicilere herkesin beğenisini kazanan Fargo’yu sevenlerdensinizdir. Evet, Hawley, Fargo’nun yazarı, yaratıcısı, yöneticisi; kalbi. Kendisinin bir X-Men dizisinin başında duracağı fikri, otomatikman heyecanlanma sebebi. Hele ki bu dizinin Charles Xavier’ın şizofren oğlu David Haller ile ilgili olduğunu öğrenince, iyice gaza geliyor insan.

İşte o Legion, bugün ilk başrolünü resmen buldu, yerine yerleştirdi. Fargo’da kısa bir sürede de olsa Simone Gerhardt karakteriyle hayranların aklında kalıcı yer etmeyi beceren Rachel Keller Legion’ın ilk doğrulanmış aktrisi. Hangi rolü oynayacağı bilinmiyor, fakat Deadline’ın haberine göre kaynaklar karakterin bir mutant olduğunu ve güç skalasının Rogue / Spyke vari bir şey olacağını dile getirmiş. Biz ne olursa olsun diyoruz. En son başka bir janrda kaliteli bir yaratıcının süper kahraman dünyalarına girmesinden Gotham çıktı, ama olsun, biz yine de umudumuzu kırmıyoruz. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.