Şimdi başlığa baktıktan sonra kısa bir süre düşünmemizi rica ediyorum: Neden piyasada doğru düzgün, yetişkinlere yönelik bir süper kahraman animasyonu yok? Çocuklar ve gençler için pek çok çizgi dizi var. Daha yetişkin tatlar arayanlar için de pek çok uzun metraj film çekilip yapılıyor. Peki neden Batman: The Animated Series‘den beri gerçekten aklı ve ruhu çalıştıran, ağırlığı olan, ciddiyetle tüketilmesi önerilen bir animasyon çekilmedi?

Bir ara çekiliyordu. Community ile çıkış yapmasının ardından kariyeri alev alan, The Martian, Magic Mike XXL ve Spider-Man: Homecoming gibi projelerde başarıyla üstlendiği yan rollerin yanı sıra Atlanta dizisini yapan, bir yandan da Childish Gambino albümüyle hepimizi ihya etmeyi sürdüren Donald Glover, FX kanalı için kardeşiyle birlikte bir Deadpool animasyonu yapacaktı. FX malumunuz, yetişkinlere yönelik bir kanal. Bu dizi de öyle olacaktı.

deadpool2_625

Proje her ne kadar FX’in Donald Glover ile imzaladığı kapsamlı bir anlaşmanın ilk projesi olarak görülse, karakterin başarısı cümlemize malum durumda olsa, Marvel’ın da gerçekten böyle bir diziye ihtiyacı olduğu çok bariz gözükse de taşlar yerine oturmadı. FX bugün kreatif ayrılıkları bahane ederek projeye devam etmeyeceğini duyurdu. Bu tek taraflı bir duyuru olduğu için, Marvel ve Glover biraderlerin diziyi başka bir kanala götürmeleri mümkün; ancak o durumda da Glover devredışı kalmak zorunda olabilir. Üstelik Deadpool’un animasyon hakları Marvel’da olmayabilir.

Anlayacağınız o cephede kafalar karışık; varsın olsun. Fakat bunu da birileri ciddi bir öneri olarak alsın. Marvel Cinematic Universe’in sinema tarafı çok yüksek bir oranda 14-24 yaş aralığına hitap ediyor. Netflix tarafında gerçekten yetişkin şeyler var, ancak orası da bir süredir vitesi düşük seyrediyor. Fox sinema tarafında Logan ve Deadpool ile, TV tarafında da Legion vasıtasıyla sağ olsun yaşı büyük süper kahraman sevicilerine hitap etti, o hâlde animasyon dünyasında niye bu topa girmiyor? Sizce de girmesi gerekmiyor mu yahu?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.