South Park sevenler hatırlarlar, yaklaşık on yıl kadar önce meşhur dizi World of Warcraft temalı bir bölüm yayınlamış; bölüm hem WoW’un popülaritesini arttırmış, hem de video oyun dünyasının ana akım medya tarafından kabullenilmesiyle biten sürecin önemli virajlarından biri olmuştu. Make Love, Not Warcraft Blizzard işbirliğiyle hazırlanmış, gerçekten harika bir bölümdü ve o gün bu gündür neden bir benzerine kalkışılmadığını merak ederim.

Artık merak edecek bir şeyim kalmadı. Family Guy’ın resmi Twitter hesabı, bu Pazar günü yayınlanacak olan bölümün Warcraft temalı olacağını açıkladı ve bir görsel paylaştı. Görselde Paladin kılığında bir Stewie, Orc kılığında bir Peter ile yüz yüze meşhur Warcraft: Orcs & Humans pozunu veriyor. Hikaye nereden geçecek, nerelere varacak bilmiyoruz; fakat Twitter hesabı göndermeleri Leeroy Jenkins ile başlattı.

Şimdi Pazar günü 1 Nisan olduğu, bölüm de IMDb’de “Peter ve arkadaşları gazi taklidi yaptıkları için başlarına bela alırlar”  tipi herhangi bir Family Guy bölümü olarak özetlendiği için biraz şüpheyle yaklaşıyor insan. Ancak öte yandan böylesi bir 1 Nisan şakası insafsızlık, Family Guy’ın bölümleri de çoğunlukla başladığı yerlerde bitmiyorlar zaten. Ayrıca hem WoW’un, hem de Family Guy’ın böylesi bir çapraz promosyona ihtiyacı var. Blizzard’ın santim asırlık çınarı uzun zamandır kan kaybediyor. Family Guy cephesinde de durum farklı değil.

Ha, ne yapacaklar bölümde? Onun cevabı pek heyecan verici değil. South Park zaten bu konuyla ilgili oyuncu cephesinden söylenebilecekleri söyledi. Bu saatten sonra Family Guy’ın özgün olarak katabileceği tek şey Warcraft evrenini direkt tiye almak olabilir. O da kendilerine ne kadar izleyici katar; bilinmez. Çünkü “Ha ha, bu oyunu oynayanların hayatı yok” 7’den 70’e herkesin gülebileceği bir şaka. Ama “Ha ha, Varian kendini çok ciddiye alıyor” dediğin zaman buna toplam 70 kişi anca güler.

Siz ne diyorsunuz peki? Gideri var mı bu konseptin?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Comment

  1. Ne bölümdü be! (Sadece 30 saniyelik bir gönderme vardı)

    Bölüm çıkmadan önce, tıpkı South Park’ın da yaptığı gibi, bölümü tamamen World of Warcraft’a ayıracaklarını söyler gibi?! tanıtmışlardı… Kötü bir şakaydı. 🙂

    Bu arada bahsedilen bölüm, 16. sezonun içerisindeki 14. bölüm.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.