Bazı filmler var, geçmişimde öyle keyifli izler bırakmış ki, hala o filmle ilgili bir haber gördüğümde heyecanlanıyorum. Bu filmlerin en acayiplerinden biri de Tremors. Başta küçük izlenimi verip, sonradan aslında dev oldukları anlaşılan bu süreçte tüm kasabaya terör saçan garip solucanların hikayesini ilk izlediğimde acayip keyif almıştım. Yani evet, film çok muazzam, öyle ahım şahım değildi ama süper eğlenceli olduğu şüphe götürmezdi. Herkes başka işlerinden dolayı sever Kevin Bacon’ı ama benim için en önemli filmi budur, öyle söyleyeyim.

tremors-hiding-on-rock

Yalnız değilim herhalde ki, “geçmişin sevilen filmlerini dizi olarak diriltiyoruz” trendine bu filmi de dahil etmeye karar vermiş yapımcılar. EW’nin haberine göre Universal Cable Productions ve Blumhouse Productions bu artık kült haline gelmiş filmi televizyon dizisi olarak hayata döndürmek için çalışmalara başlamışlar. Bundan daha ilginci ilk filmin esas oğlanı Kevin Bacon’ı da oyuncu ve prodüktör olarak kadroya katmayı başarmışlar. Bilen bilir Bacon sadece ilk filmde yer almış, büyük olasılıkla yapımcılar kapısının önünde yatmış olsalar da, kendisi sonradan gelen -ve kalite olarak yerlerde sürünen- devam filmlerinde yer almamayı seçmişti. Habere göre usta oyuncu Valentine McKee rolüyle Nevada’nın Perfection kasabasına geri dönecekmiş.

Tremors 3

İlk filmin başarısından sonra bu markaya 4 devam filmi ve bir de 13 bölümlük bir dizi çekilmiş, fakat hiç biri ilkinin yakaladığı başarının yanından geçememişti. Bu yeni dizi için de Kevin Bacon faktörü olumlu yaklaşmamı sağlasa da, her yeniden çevrimde gördüğümüz kendini fazla ciddiye alma, artı 90’ların naifliğini yakalayamama, sonuçta ortaya sıradan bir iş çıkartma olasılıkları da kafamı karıştırmıyor değil. Aynı zaman da bu markanın birden fazla sezon çıkartabilecek potansiyel taşıyıp taşımadığıyla ilgili de soru işaretlerim mevcut. Hani film olsa belki izlemeye değer ama, dizi olarak çok mu uzun kaçar tam bilemedim.

Siz ne diyorsunuz geekler? Tremors dizi olarak da başarılı olabilir mi, yoksa artık ilk filmi rahat mı bıraksınlar?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.