Burada şimdi garip bir durum var. Hayatımda daha önce hiç “yüz eskitmesi” diye bir konsepte inanmamıştım; benim düşüncem, daha ziyade eğer bir kişi ya da kurum işini iyi yapıyorsa kendisini ne kadar fazla ortaya koyduğunun ya da ne kadar fazla eser ürettiğinin bir önemi olmadığı yönündeydi. Yalnız sanıyorum, Telltale Games’in son yıllardaki performansı biraz bunun böyle olmadığını kanıtladı. Zira yıllarda episodik oyunlar yaptıktan sonra The Walking Dead ile zirveye çıkan, The Wolf Among Us ile bunu pekiştiren Telltale, Tales from the Borderlands, Minecraft: Story Mode, Game of Thrones derken hakikaten de çok da kötü bir iş çıkartmadan normalleşmeyi başardı.

Bunu neye dayanarak söylüyorum? Zira geçtiğimiz gece gerçekleşen The Game Awards’ın özel duyurularından bir tanesi, Telltale’in yeni bir oyun geliştireceği üzerineydi. Halihazırda planlarında Minecraft: Story Mode, The Wolf Among Us S2, The Walking Dead S3 ve bir adet de Marvel oyunu olan Telltale Games, yine “aynı anda iki yüz elli oyun yapmalıyız” şiarını bozmadı ve an itibariyle Warner Bros. ile ortaklaşa olarak bir Batman oyunu yaptıklarını duyurdular.

Bakın, benim buna profesyonel olarak dev heyecanlanmam gerekiyor. Yani her şeyden önce, zaten bugüne kadar Batman oyunları gerek Arkham serisi olsun, gerek ta atarideki o eski platform oyunu olsun, gerekse Batman Begins’in oyunu olsun, belirli bir seviyenin üzerindelerdi. Yani Kara Şövalye video oyunlarına yakışıyor. Onu da geçtim, zaten Telltale’in bugüne kadar ortaya koyduğu kötü bir iş de yok hakikaten. Vasat, belki. Ama kötü? O sıfatı kullanmak mümkün değil.

Ama yine de heyecanlanamıyorum; zira hakikaten ortada bir enflasyon var. Telltale sanırım cidden yüzünü eskitti artık. Bu projeyi de bir Batman logosu, altına Telltale Studios Game yazısı ve çok basmakalıp bir basın açıklaması haricinde bir şey eklemeden duyurdular. Çıkartabildiğimiz tek şey, oyunun Batman’den çok Bruce Wayne’e odaklanacağı iması. İyi olabilir, ilginç olabilir. Hakikaten şöyle Year One tadında bir şey de yapabilirler. Ama ne bileyim, artık “Telltale X’in oyununu yapıyormuş” heyecan verici bir cümle değil sanki. Ne dersiniz geekler, ben mi fazla kaşarlandım artık? Sizin hisler nasıl?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.