Zach Braff bir ara dokunulmazdı, hatırlıyor musunuz? Scrubs’ın Amerikan televizyonlarında yayınlanan en zekice ve en duygusal olarak kaliteli sitcom olduğu dönemlerin hemen ardından, The Shins‘i bir anda popüler eden prenses soundtrack’iyle Garden State gelmiş; Braff’in yönettiği ve başrolünde oynadığı film indie camialarında bağırlara basılmıştı. Braff’in kariyeri çok güzel yerlere gidecek gibi gözüküyordu.

Sonra gitmedi. Scrubs’ın bitimiyle birlikte, Braff’in önünde iki rota vardı; ya film yönetmeye devam edip bir indie auteur olarak rota çizecekti kendisine; ya da J.D. karakterine hürmeten gelen rolleri kabul edip bir aktör olarak kendisini ispat etmeye girişecekti. Amerikalı aktör ilkini seçti. Ancak orada da yapabileceği en kötü şeyi yaptı. Bölüm başına yüzlerce bin dolar ücret aldığı dizisinin bitiminden sonra, yeni filmine bütçe bulmak için Kickstarter’a başvurdu. O film, Wish I Was Here, Kickstarter hedefine ulaştı ama, daha vizyona girmeden işe nefret edilerek başladı, vizyondan çıkana kadar da o nefret susmadı.

Garden State

Şimdi Braff üçüncü bir salvoya geliyor. Instagram üzerinden “Yarın büyük duyuru geliyor. Bu benim büyük duyuru suratım” altyazısıyla bir gün önceden imasını ettiği şeyi, bugün açıkladı. Kendisi Bump isimli bir filmi yönetecek. Amerika’nın en iyi henüz filme çekilmemiş senaryolarının toplandığı The Black List‘in 2015 ayağında dikkat çeken senaryolardan biri olan Bump, Orie Guendelman ve Rob McClelland tarafından yazılmış.  Filmin senaryosu, Thomas isimli bir karakterin tek bir hatayla hayatında inşa ettiği her şeyi mahvedişini anlatıyor.

Bu biraz karanlık bir tema gibi geliyorsa, öyle. Braff’i Braff yapan atmosfer ile pek alakası yok. Thomas arabayla bir kaza yapıyor, birinin ölümüne sebep oluyor ve olaylar oradan aşağı tepetaklak gidiyor. Maktulün cesedinden kurtulmaya çalışıyor Thomas, sonra onun kimliğini öğreniyor, orası ayrı şok oluyor… Olaylar olaylar. Thomas’ı Braff mi oynayacak bilinmiyor şu an, ancak bizce oynayabilir de; bir sıkıntı yok. Biz kendi payımıza Braff’in tekrar kamuoyunun sevimli bulduğu insanlar tarafına geçmesini istiyoruz Scrubs’ın başında geçirdiğimiz saatlerin hatrına. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.