Zack Snyder DCEU ile uzun yıllar boyunca devam eden toksik denilebilecek ilişkisini Zack Snyder’s Justice League ile sonlandırıp yeni ufuklara yelken açmıştı bildiğiniz gibi. Rebel Moon filmleri de bu durumun sonuçlarından biri olacaktı. İlk Rebel Moon filmine gelen yorumlar ise pek iç açıcı değil.

Zack Snynder’in Netflix ile ortaklığı içinde yapılan ve zamanında bir Star Wars filmi olacakken kendi başına bir markaya dönüşen Rebel Moon: Part One – A Child of Fire için Rotten Tomatoes üzerinde görünen skor %23 ile “çürük”. Eleştiriler arasında ise karakterlerin zayıflığı, Star Wars ile çok benzemesi, görsellik dışında elle tutulur bir şey olmaması ve dağınık kurgu gibi yönetmenin kendisine dair daha önceki başka filmlerinde de yapılan eleştirilerin benzerleri söylenmiş. Filmin sinema versiyonunun iki saat yirmi dakika olduğunu, kısa bir süre sonra da Netflix’te yayınlanacak Yönetmenin Kurgusu sürümünün ise üç saat süreceğini ekleyeyim.

Zack Snyder’in sevdiğim filmleri vardır ve çoğunluğun aksine işlerini başarısız da bulmam pek. Üzerine bu kadar yüklenilmesi sinir etmiyor değil inceden. Fakat işte yapılan bazı eleştirelere de hak vermemek elde değil. Mesela bu adam filmleri Yönetmenin Kurgusu ile halledecekken neden gidip de sinemalara dağınık biçimde kurgulanmış daha kısa halini koyuyor? Ya mini dizi yapsın artık illa uzatacağım diyorsa ya da artık şu filmleri sinemada izlediğimiz haliyle bırakmayı öğrensin. Ayrıca görsel açıdan sürekli övgüler alırken neden eleştirileri biraz dinleyip yazımı da daha kuvvetli bir şeyler oluşturmaya çalışmıyor? Filmi 22 Aralık tarihinde Netflix üzerinden izlediğimizde biz neler hissedeceğiz hep beraber görürüz artık.

Zack Snyder sevdiğiniz bir yönetmen mi? Bu filmini merak ediyor muydunuz? Siz de oyunlardan sinemalara daha da sıçramış “ekstra içerikli” versiyonlara sinir olmaya başladınız mı? Düşüncelerinizi bize -kalanını sonradan eklemeye bırakmadan- ulaştırın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

2 Comments

  1. Osman Çelik Reply

    Ben zack snayder filmlerini seviyorum… Bu adam derdini 2 saatte anlatabilen bi adam değil..

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.