Hepimizin hayatında böyle “Acaba çok mu sert davranıyorum” dediği bir insan ya da olay vardır. Bazı şeyleri nedense çok daha acımasız eleştiririz, yapılan bazı hatalar çok daha fazla gözümüze batar ve nihayetinde biz de onlara biraz fazla yüklenebiliriz. Bu noktada yapmamız gereken ise; fazla üzerine gittiğimiz şeyleri bulmak, onlarla yüzleşmek ve sorunu biraz olsun kendimizde arayarak çözüm üretmeye çalışmaktır. Fakat bugün, bütün bu iç hesaplaşmalarımızı bir kenara bırakıyor ve Zack Snyder’in, Army of the Dead filminin öncesini anlatan, Army of Thieves fragmanını konuşmaya başlıyoruz.

Yahu dostlarım, bakın gerçekten Zack Snyder’ı seviyoruz. Ya da daha doğrusu seviyorduk. Watchmen, 300 gibi filmleri ile kalbimizi kazanan abimizi, Man of Steel ile daha çok sevdik. Ama işte BvS ile başlayan ve Justice League ile devam eden DCEU serüveni, Zack Snyder fanlarını tam ortadan ikiye böldü. Bir tarafta ünlü yönetmenin vizyonuna güvenen ve gelecekte yapacağı projeleri heyecanla bekleyen bir kitle toplanırken, diğer tarafta artık Zack Snyder isminin olduğu filmlere biraz daha temkinli yaklaşan bir grup insan topluluğu da oluşmaya başladı. Şahsen ben, BvS’den beri ikinci gruba dahil olsam da bana göre Army of the Dead filminden sonra ikinci gruptaki insan sayısı artmaya başladı.

Hadi gelin kabul edelim, Army of the Dead kötü bir filmdi. Yani öyle “şalteri kapat, izle” derecesinde değil, “Hayatımdan aldığın süreyi geri ver” kıvamında kötü bir filmdi. Army of the Dead, senaryodaki saçma sapan hataları görmezden gelsek bile, Zack Snyder’ın en başarılı olduğu konu olan sinematografi anlamında dahi sınıfta kaldı. Yahu film boyunca birçok sahnede, kameranın odaklanması için ekrana yalvardık. Ama Zack reyiz odaklamadı.

Gelgelelim Netflix, Zack Snyder’dan razı olmuş olacak ki; Army of the Dead’in öncesinde geçen ve Matthias Schweighöfer‘in canlandırdığı Dieter karakterine odaklanacak Army of Thieves filmine yeşil ışık verdi. Zombilerin istilasının henüz çılgınlaşmaya başlamadan önceki dönemde; Dieter’in, Nathalie Emmanuel‘in hayat verdiği Gwendoline karakteriyle beraber çıkacağı soygun macerasını konu alacak. Ne yalan söyleyeyim Army of the Dead’deki hiçbir karakterle bağ kuramadığım için, onların daha önce ne yaptıklarını hiç merak etmiyorum. Ama daha önce söyledik ya Zack Snyder ve Netflix ilişkisi mükemmel bir ilişki diye. Zack Snyder üretmeyi, Netflix de üretkenliği seviyor ve ikisi için de nicelik, uzun zamandır niteliğin önünde geliyor. Hal böyle olunca bize de pek bir şey söylemek düşmüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz efendim Army of Thieves hakkında? Army of the Dead’i sevdiniz mi, karakterlerin geçmişini merak ediyor muydunuz gerçekten? Yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.