Malumunuz, an itibariyle DC’nin sinematik paylaşımlı evreni DCEU’da bir geçiş dönemi yaşanıyor. Evreni 2013’teki filmi Man of Steel ile birlikte başlatan ve aynı zamanda kavşak filmi Dawn of Justice’i de yöneten Zack Snyder, aynı zamanda bu filmlerin yapımcılığını da üstlenen eşi Deborah Snyder ile birlikte elini ayağını Justice League filminden çekti. Bunun haberini zaten vakti zamanında yapmıştık.

O zamanlar bilmediğimiz şey, bunun kapsamıydı. Snyder çifti açıklamalarında muğlak ifadeler kullanmıştı, o yüzden bu durum sadece Justice League filmini mi kapsıyor, yoksa genel olarak DCEU bünyesindeki tüm filmlere mi uzanıyor bilmiyorduk. Çünkü Snyder’lar kapsamı değişmekle beraber DCEU’nun tüm filmlerinde kreatif rol alıyorlardı. Bundan sonra da almaya devam edecekler miydi, yoksa bu kadar mıydı?

Director Snyder arrives for the world premiere of the film "Man of Steel" in New York

Bunun cevabını hâlâ %100 bilmiyoruz ama Mashable’ın edindiği malumata göre Snyder ailesi ufaktan DC treninden iniyor. Denilene göre bundan sonra Zack ve Deborah Snyder gelecek DCEU filmlerinde aktif olarak rol almayacaklar. Yapımcı olarak isimleri yine de geçecek, fakat özellikle Zack Snyder’ın üstlendiği merkezi rol bundan sonra kesinlikle çok daha az olacak. İyi hoş, o hâlde sormamız gereken soru şu: Snyder’ın rolünü kim devralacak?

Hatırlayacaksınız, Dawn of Justice’in aldığı negatif ilişkiler sonrası Warner Snyder’ın üzerine Ben Affleck ve Geoff Johns’tan oluşan bir üst akıl getirmişti. Affleck sonradan kendi rolünü ufalttı malumunuz, ama Geoff Johns hâlâ orada duruyor. Yine Mashable’ın haberine göre, Johns yola Joss Whedon ve Patty Jenkins ile devam etmek istiyor. Whedon Justice League üzerinde yaptıklarıyla DC cenahını etkilemiş denilene göre. Patty Jenkins de, malumunuz, Wonder Woman’ın başarısıyla baya kredi kazanmış durumda. Bu yüzden de bu ikili, Johns ile birlikte DCEU’nun başında duracaklar.

O hâlde yapılacak şey belli, değil mi?

Birinin Joss Whedon, Geoff Johns ve Patty Jenkins üçlüsünü Superman, Batman ve Wonder Woman olarak photoshoplaması gerekiyor.

Var mı gönüllü cengaver?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.