Hazel Lancaster – Augustus Waters

Hazel Augustus The Fault in Our Stars

YouTube ile ünlenen John Green’in romanı The Fault in Our Stars filme uyarlandığında herhangi birimiz böylesine büyük bir film olmasını bekliyor muyduk? Sanmıyorum. Öyle gözüküyor ki ikisi de ölmekte olan Hazen ve Augustus’ın hikayesi The Fault in Our Stars yeni nesillerin The Notebook’u oldu. Göz yaşlarını sel yapıp akıtan bir hikaye çıkardı karşımıza film. Dışarıdan “meh” gözüküyor olabilir, ama içine girdiğinizde gerçekten de gerçekçi yazılmış, etkileyici karakterlere sahip bir eserdi. Uzun süre unutulacağını sanmıyoruz.

 

Bigby Wolf – Snow White

Bigby Snow The Wolf Among Us

Kabul, bu aslında Telltale’in başının altından çıkan bir şey değil. Neticede Fables çizgi romanında aynı hikaye uzun süredir anlatılıyor. Ama 2014’te farklı bir şey oldu. 2014’te biz bu ikiliden birinin kontrolünü aldık elimize. Fables mitosunu bilmeyenler için dahi bu ikili arasındaki ilişki çok ilgi çekiciydi. Telltale başarıyla yazmıştı aralarındaki garip dinamiği. Oyunu oynayanlar, kendisini sık sık Snow White’ın yanında olmak ya da olmamak arasında bir seçim yaparken buldu ki, çoğunlukla bu seçimi ağırlaştıran, inceden inceye alttan verilen duygulardı. Garip bir ilişkiydi, oyun dünyasına güzel yansıtıldı.

 

Suzie – Jon

Jon Suzie Sex Criminals

Sex Criminals’ı okudunuz mu? Pek çok yerden 2014’ün en iyi çizgi romanı ödülleri alıp duruyor bir süredir. Haksız bir ödüllendirme değil bu. Tanışıp, sevişen; orgazm sırasında da zamanı durdurma gücünü paylaştıklarını fark eden bir çiftin ilişkisini anlatan Sex Criminals; cinselliğin her boyutu ve ikili ilişkiler arasındaki yerini irdeleyen, harika bir eserdi. Bunun ortasında, tam göbeğinde de Suzie ve Jon’un pek ilgi çekici hikayesini anlatıyordu. Hani bazen kapılmamak mümkün olmaz ya? Suzie ve Jon’un hikayesi de öyleydi işte…

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Comments

  1. Korra-Asami şaşırttı. Daha izlemedim 4. sezonu. 😀 Çok kötü SPOİLER oldu ya. :/

    • Berke Kadam Reply

      Aynı dertten muzdaripim 3. sezonun başında olan biri olarak. Ah be Geekyapar, başta 9gag olmak üzere birçok sitede bu spoiler’dan kaçtım, en sonunda sen beni avladın ya

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.