Bildiğiniz gibi Amerika’nın karasal yayın yapan kanalları geçtiğimiz haftalarda yeni sezonda yayınlayacakları dizileri itinayla seçtiler ve açıkladılar. Kimisi önceden biliniyordu, kimisi sürpriz oldu. Bazısı için sadece bir pilot bölümü çekiliyor, bazısına ise direkt bir sezon siparişi verildi. Konular da “terörist arayan FBI ajanları” civarından, “Los Angeles’ta dükkan işletmeye gelen şeytan” seyrine kadar uzanan geniş bir skalada geziniyor. Kimisi hiç ümit vaat etmiyor, kimisi ise çırpınıyor.

Biz bugün bizi ümitlendirenleri listeleyelim istedik. Aynını geçen sene de yapmıştık, bazıları doğru çıkmış, bazıları üzmüştü bizi. Bakalım bu sene bize neler getirecek? Buyurun!

 

Blindspot

01 Blindspot

Kanal: NBC
Başrol: Jaimie Alexander, Sullivan Stapleton, Audrey Esparza
Yaratıcı(ları): Martin Gero (Stargate Atlantis, Bored to Death), Greg Berlanti (Arrow, The Flash)
Konusu: New York’un göbeğinde bir kadın üzerinde dövmelerle çırılçıplak uyanır. Kendiyle ve geçmişiyle ilgili hiçbir şey hatırlamayan isimisz kadının üzerindeki dövmeler, işlenecek suçlara yönelik ipucu taşımaktadır. Polis kadınla birlikte bu gizemi çözmeye çalışır.
Kim İzlesin: The 4400 sevenler, Jaimie Alexander’a MCU içinde doyamayanlar, farklı bir polisiye arayanlar.

 

 

Containment

02 Containment

Kanal: The CW
Başrol: David Gyasi, Christina Moses, Chris Wood
Yaratıcı(ları): Cordon adlı Flaman dizisinden uyarlanma.
Konusu: Atlanta, Georgia’da ölümcül bir hastalık yayıldıktan sonra devlet şehrin etrafına bir kordon çeker. İçerideki vatandaşlar şimdi hem hastalıkla, hem de izolasyonla uğraşmak zorunda kalacaklardır. Kordonun iki tarafı da bu yeni durumla yaşamayı öğrenir.
Kim İzlesin: The Walking Dead hayranları, Under the Dome’dan The Simpsons Movie’ye kadar yüz kere işlenmiş bu konseptten bıkmayanlar, CW’nın istemsizce koyacağı seks ve ergen romantizmini sineye çekebilenler.

 

Legends of Tomorrow

03 Legends of Tomorrow

Kanal: The CW
Başrol: Brandon Routh, Wentworth Miller, Caity Lotz
Yaratıcı(ları): Greg Berlanti, Marc Guggenheim, Andrew Kreisberg (Arrow, The Flash)
Konusu: Rip Hunter ölümsüz ve süper zeki neandertal Vandal Savage’ın dünyayı yok etmesine engel olmak için zamanda geriye yolculuk yapar ve bir süper kahraman ekibi toparlar.
Kim İzlesin: Elbette ki Arrow ve Flash severler, DC Comics hayranları, (tekrar) CW’nın istemsizce koyacağı seks ve ergen romantizmini sineye çekebilenler.

 

Minority Report

04 Minority Report

Kanal: FOX
Başrol: Stark Sands, Meagan Good, Wilmer Valderrama
Yaratıcı(ları): Aynı adlı filmden uyarlanma
Konusu: Başrolünde Tom Cruise’un oynadığı Azınlık Raporu filminin on yıl sonrasında geçen dizide Precrime departmanı artık sonlanmıştır, fakat hayatta kalan kahinlerden bir tanesi normal bir hayat sürmekte zorlanmaktadır, zira karanlık bir gelecek imgeleriyle devamlı rahatsız edilir.
Kim İzlesin: İlk filmin tadı damağında kalanlar, bilim kurgu hayranları, distopik havalardan hoşlananlar.

 

Of Kings and Prophets

05 Of Kings and Prophets

Kanal: ABC
Başrol: Ray Winstone, Simone Kessell, Haaz Sleiman
Yaratıcı(ları): Adam Cooper (Exodus: Gods and Kings, Tower Heist), Bill Collage (Exodus: Gods and Kings, Tower Heist)
Konusu: Eski Ahit’teki Samuel Kitapları’ndan uyarlanan Of Kings and Prophets, İsrail kralı Şaul, onun ailesi ve politik rakiplerinin entrika dolu maceralarını konu alıyor. Bu arada diziyi yaratan ikilinin gelecek sene vizyona girecek Assassin’s Creed’i yazdığını da kenara ekleyelim.
Kim İzlesin: Noah, Exodus ve minvali İncil filmlerini sevenler, Game of Thrones’daki entrikanın tadını başka hiçbir yerde alamayanlar, tarih hastaları.

 

Oil

06 Oil

Kanal: ABC
Başrol: Don Johnson, Amber Valetta, Chace Crawford
Yaratıcı(ları): Josh Pate (Good vs. Evil, Moonlight), Rodes Fishburne
Konusu: Williston, North Dakota’da Amerikan kıtasında yıllardır, hatta neredeyse yüzyıldır bulunmayan çapta bir şey keşfedilir: Petrol. Bu North Dakota’ya doğru ikinci bir “Altına Hücum” dönemi oluşmasını sağlar, ama bu sefer mevzubahis olan şey altın değil, petroldür.
Kim İzlesin: There Will Be Blood’ı bir başka ananlar, Dallas dizisini bilip sevenler, kalabalık kadrolu dizilere bir başka gözle bakanlar.

 

Rush Hour

RUSH HOUR, a reimagining of the hit feature film franchise, is CBS's new buddy-cop drama about maverick LAPD detective Carter (Justin Hires, left) and by-the-book Hong Kong detective and master martial artist Lee (Jon Foo), who knock heads when they are forced to partner together in Los Angeles. Photo: Neil Jacobs/CBS ©2015 CBS Broadcasting, Inc. All Rights Reserved

Kanal: CBS
Başrol: Jon Foo, Justin Hires, Henry Ian Cusick
Yaratıcı(ları): Aynı adlı filmden uyarlanma.
Konusu: Bildiğimiz Jackie Chan’li, Chris Tucker’lı Rush Hour işte. Nam-ı diğer Bitirim İkili. Hong Kong’lu bir polisin yanına, gevese, haşarı bir Amerikalı zenci polis verilir. Komiklikler, şakalar, yanlış anlaşılmalar, “ilk başta çok kıl olma ama sonradan feci ısınma” durumları gırla yaşanır.
Kim İzlesin: 90’larda çocuk olanlar şöyle bir hürmeten bakıp kaçsın, Brett Ratner’ın iyi sinemacı olduğunu düşünen naif ruhlar varsa bir şans versin, “benim için önemli olan nostalji” diyenler kaçırmasın.

 

The Frankenstein Code

08 The Frankstein Code

Kanal: FOX
Başrol: Rob Kazinsky, Adhir Kaylan, Philip Baker Hall
Yaratıcı(ları): Michael Cuesta (Dexter, Homeland)
Konusu: 75 yaşındaki kötü polis Jimmy Pritchard, yozlaşmış hareketleri yüzünden polis kuvvetlerinden emekli edilir. Evinde bir hırsızlık sonucu vurulup ölen Pritchard’ı çılgın bir milyoner biyomühendislik vasıtasıyla genç bir adamın bedeninde geri getirir. Pritchard ya artık doğru olanı yapacaktır, ya da aynı hatalara tekrar düşecektir.
Kim İzlesin: Sezonun en ilginç yeni konsepti, o yüzden bence hep beraber izleyelim. Onun haricinde Frankenstein sevenler de göz gezdirmeli.

 

The Muppets

09 The Muppets

Kanal: ABC
Başrol: Kermit the Frog, Miss Piggy, Scooter
Yaratıcı(ları): Bill Prady (Muppets, The Big Bang Theory), Bob Kushell (Muppets, 3rd Rock From The Sun)
Konusu: Muppets işte! Bildiğimiz Muppets. Ama bir yandan da, tam olarak bildiğimiz Muppets değil. Bu sefer daha yetişkinlere yönelik çekiliyor. Dizi bir “sahte belgesel” formatında, Muppet’ların özel hayatları, birbirleriyle ilişkileri ve iç entrikalarının komikliklerini konu edecek.
Kim İzlesin: O iki yaşlı eleştirmene dönüşmemiş olan temiz kalpler, The Office sevenler, kukla sanatını takdir edenler.

 

The X-Files

NEW YORK, NY - OCTOBER 12: David Duchovny and Gillian Anderson attend "The Truth Is Here: David Duchovny And Gillian Anderson On The X-Files" presented by the Paley Center For Media at Paley Center For Media on October 12, 2013 in New York City. (Photo by Rob Kim/Getty Images)

Kanal: FOX
Başrol: Gillian Anderson, David Duchovny, William B. Davis
Yaratıcı(ları): Chris Carter (The X-Files, Millenium)
Konusu: Henüz bilmiyoruz. Fakat çizgi romanlarda devam eden Season 10 hikayesiyle bir ilintisi olmayacak. Carter uzun yıllardır bu yeni sezonda kullanabileceği hikayeler için gazetelerden küpür kullandığını söyledi. Yani gerçeğe çok yakın şeyler geliyor yine.
Kim İzlesin: Allah’ını seven.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

6 Comments

 1. Ezel Üsten Reply

  kablolu kanallardan da yazsaydın keşke, hbo showtime falan napıyormuş

 2. Ruşen Akman Reply

  Jaimie Alexander hatrına Blindspot’un ilk bölümüne bakarım, Muppets ve X-Files kaçmaz. Legends of Tomorrow’a bağlandık zaten 🙂

 3. Raşit Kaya Reply

  Showtime, HBO, Starz gibi kanalların projelerine ayrılan bir kısım daha yapsanız iyi olur. Onun dışında X-Files ile ilgili küpür toplama haberi doğruysa yine kafayı yiyeceğiz gibi.

  • alp demirkabız Reply

   türkiyede denediklerini düşünsene 😀 paralel yapı, tapeler, şikelerle dolu bir x-files asfasd

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.