2017’yi parça parça baştan almaya, küçük kısımlarını didiklemeye; nasıl geçti gözümüzün önünden şöyle bir akıtmaya hep beraber başlıyoruz! İlk etabımız diziler. Nereden nereye geldik; neler geçti başımızdan, nelere ne dedik hep birlikte inceleyeceğiz.

Başlayalım mı?

 

13 Ocak:

Olaf

2017’nin hemen başı başında, ta Ocak ayında karşımıza A Series of Unfortunate Events’in yeni bir uyarlaması çıkıverdi. Berna 15 Ocak’ta cevval bir şekilde kendini dizinin önüne attı, şu yazıda, bu kanaatleri kullandı:

“Dizi, tatmin vericilik bakımından 2004 yapımı filmin çok daha üzerine çıkmayı başardı bana kalırsa. Elbette çocukluğumun filmlerinden biri olarak yeri farklı olacaktır bende ve bazı ayrıntılarını dizide görmek hoşuma gidecekti muhtemelen ama genel manada değerlendirme yapıldığında dizi, filmden çok daha başarılı duruyor. Bu neresinden tutarsanız tutun, açık ve net bir gerçek. Aksini iddia edecek çok insan olacağını düşünmüyorum”

 

15 Ocak:

 

Yine yılın başında bir başka yeni dizi çıktı karşımıza. The Young Pope. Onu da Geekyapar’ın YouTube kanadı ele aldı. Can Türkdoğan ve konuğu Barış Kiralioğlu şöyle konuştular dizi için:

 

2 Şubat:

Powerless -Season 1

Bu arada çok enteresan bir DC Comics dizisi geldi karşımıza. Adı Powerless’tı, kanalı NBC’ydi. Şaşkınlıkla karşıladık, sonra üzerimizden o ambaleyi atınca Ozan’a verdik kalemi. O da aldığı pasla, kaleye şu şekilde gitti:

“Doğrusu biraz da beni üzmeyecek DC yapımları izlemek istiyorum, dizi komedi oluşuyla tamamen bu hedefe odaklı zaten. Geek bünyenin tatmin edilmesi gereken anlarda gideri var.”

 

8 Şubat:

Legion

Şubat ayıyla birlikte, göğsümüzün tam ortasına yeni bir fenomen düştü, Legion. X-Men evrenine taptaze bir soluk getiren dahiyane dizi için, Ozan sonraları bir övüş yazısında, şöyle diyecekti:

“Legion zaten kalitesiyle bile birden fazla kez izlenmeyi hak ediyor. Sanmıyorum ki diziyi bir kez izleyen Aubrey Plaza’nın dans sahnesini, Clark’ın trajedisini, David’in iç dünyasını bir kez daha izlemeden durabilsin. Kafanızın rahat olduğu bir günde alın elinize güzel bir içecek, tıklayın ilk bölüme ve karakter gelişimlerine, göndermelere, foreshadowinglere dikkat ederek izlemeye başlayın. Kendinizi sekizinci bölümde bulacaksınız zaten.”

 

17 Mart:

Iron Fist

Defenders öncesi son bir durak vardı Marvel-Netflix treninde, o da Iron Fist’ti. Anlatsın diye siteye YouTube’dan transfer getirdik. Dedikleri afişlere kapak olan Ömercan, Iron Fist’i şurada, böyle sordu::

“Hazır itiraflar başlamışken şunu da demeden sizi bırakmayayım: Ben bu diziyi sevmeye çalıştım. Gerçekten. Sonunda başaramayışımın sebebi diziyle ilgili beklentilerimin olmasıydı. Yukarıda yazdım zaten ne olduklarını, tek tek geçmeyeceğim üstünden ama gerçekten merak ettiğim bir şey var: ister internette olsun ister çevremde olsun bu diziyi eleştirenler hep ya çizgi roman hastası ya da en kötü tüm MCU’yu takip eden insanlardı. Ama işte bizler, belli beklentilerle oturduk bu dizinin başına. Acaba diyorum, hiç bu camialarla alakası olmayan biri bu diziyi nasıl bulur?”

1 2 3
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.