Bir zaman önce duyurmuş, bir fenomen, bir hayat tarzı, bir tercih olan Minecraft‘ın filmi geliyor deyü. Dün gelen açıklamaya göre Minecraft filmi, 2019’da sinemalarda olacakmış.

steamworkshop_webupload_previewfile_122001393_preview

2019 ilginç bir tercih, biz geek alemi 2019’da iki büyük film daha bekliyoruz, birisi gişede kendisini iki kere kanıtlamış (ama Age of Ultron ile finansal beklentinin altında kalmış) Avengers – Infinity War: Part II, diğeri de hazırlık filmi Dawn of Justice ile büyük ses getirmiş ancak yine finansal beklentinin altında kalmış Justice League: Part II olacak.

Bu haber pek çok açıdan içinde bulunduğumuz 2016 yılına da paralel bir durum yaratacak gibi. Bu yıl da gişenin güçlü adayları Dawn of Justice ve Civil War yanında belki Minecraft hariç dünyanın en çok bilinen başka iki oyunu olan Warcraft ve Angry Birds beyazperdeye merhaba dedi.

12.000.000 üzerinde oyuncuya ulaşmış Warcraft, ilk haftalarda gişeyi sallantıda geçirdi ancak Çin’den gelen rekor gişe ile kendini sağlama aldı, 400m$ gişeyi geçti. Angry Birds, 330m$ gişe tarafında kaldı. Bu, batı film endüstrisi için “Çin’e açılmadıkça oyun filmi işi riskli” dedirtti. Çünkü yukarıda saydığımız Dawn of Justice’in ‘beklentileri karşılamadı’ denilen gişesi, 900m$ seviyesinde. Bu sene bir de Assassin’s Creed filmi gelecek, ancak gişe olarak Warcraft ve Angry Birds’ün altında kalacağı muhtemel.

Minecraft filminde neler olacak? Tümüyle CGI bir film mi izleyeceğiz, yoksa Warcraft gibi yeşil perde ve mo-cap canavarı mı olacak? Yoksa 90’lar misali oyun dünyasına giren gerçek bir çocuk kafası mı olacak? Bunlar hiç belli değil.

Oyun sektörünün film girişimleri konusunda artık top League of Legends ve Minecraft‘da. 100.000.000 oyunculu Minecraft, bakalım gişede ne yapacak? Ve League of Legends ne zaman film kararını açıklayacak? Var mı sizin öngörüleriniz?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.