Bu yaz Guardians of the Galaxy’yi seyrettiniz mi? Muhtemelen. Filmin yakaladığı ciddi gişe rakamları hemen hemen hepinizin bilet alıp sinemada Star-Lord’un maceralarını izlediğinize işaret ediyor. Bunda bir sorun yok, film bizce de gayet izlenesi, keyifli bir işti. Fakat filmden çıktıktan sonra hiç düşündünüz mü, “bir dakika, Marvel evreninde dünyada da bir şeyler oluyordu, noldu?” diye?

Düşündüyseniz yalnız değilsiniz. Marvel evreninin yer küresini en son bıraktığımızda Captain America ilk filmler boyunca etrafta dolanmış olan SHIELD’ın aslında HYDRA tarafından gizlice yönetilen bir yoz örgüt olduğunu öğrenmiş ve bu örgütü üssüne devasa helitaşıyıcılar fırlatmak suretiyle dağıtmıştı. Yıllarca kayıp bildiğimiz Hydra’nın bitmemiş olması, SHIELD’ın artık var olmadığı gerçeği, Fury’nin serseri kurşun gibi etrafta dolanmaya başlaması büyük şeylerdi. Agents of SHIELD’ın birinci sezonunun kalan bölümleri bununla ilgilenmiş; Coulson’ın liderliğinde yeni -ama kayıt dışı- bir SHIELD kurmuştu.

Fakat bildiğiniz gibi Guardians bunlara hiç pas vermedi, bambaşka bir konuyla ilgilendi. Bildiğimiz kadarıyla Avengers da suya sabuna dokunmayacak, Ultron ordusuyla dövüşürken Iron Man’in durup “yahu bir SHIELD vardı?” diyeceğini pek sanmıyoruz. E ama büyük bir mesele var ortada, SHIELD sonrası dağılan parçaları kim toplayacak? Tabii ki Agents of SHIELD.

Dizinin geçen sezon en eleştirilen yanlarından biri var olması için fazla bir sebebin görülmemesiydi. Dizi ne tam anlamıyla bir polisiye, ne de tam anlamıyla bir “Marvel” dizisiydi, ortada bir yerde olarak addediliyordu. En azından Winter Soldier’a kadar işler böyle gitti. Winter Soldier’dan sonra ise dizi bir anlam ve önem kazandı: Cap’in dağıttığı Marvel ajan dünyasını yeniden inşa edenlerin sürecini göstermek. İkinci sezona bu momentumu taşıyabilecekler mi diye merak ediyorduk açıkçası… Yeni sezonun fragmanı çıktı, baktık, gördük, sanırım edecekler!

Siz de bir izleyin, ama bu yeni fragman baya karanlık, sağlam ve ilgi çekici duruyor. Direkt aşağıya yerleştirdik. Şimdilik kısa bir “teaser” yayınlanmış, olur da daha uzun bir versiyonu yayınlanırsa yine buraya koyarız. İyi seyirler!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.