Ya gerçekten şu olayları izlerken inanılmaz eğleniyorum. Koskoca firmalar, dünyayı değiştiren insanlar baya küçük çocuk gibi birbirlerine kağıt topu falan atar kıvama geldiler çok acayip bir şekilde. Disney ve Fox’tan söz ediyorum elbette. Bilmeyenler için, kısa bir özet geçelim. Disney ve Fox’un arasında, uzun süredir bir husumet olduğu söyleniyordu. İddialara göre bu husumet şahsi bir seviyede başlamış (elbette en tepede), sonra da Disney’nin “biz niye elalemin filmine reklam yapıyoruz?” demesine varmıştı.

Sad Fantastic Four

Bu uğurda Marvel, film hakları Fox’ta olan kahramanlarını hafiften geri plana atmaya başladı. X-Men serileri biraz evrenin kenar köşelerine itildiler; ama asıl darbeyi de Fantastic Four yedi. Zaten satışları çok iyi olmayan seri önce hunharca iptal edildi, sonra Marvel büyük bir olgunlukla Fantastic Four film oyuncularını temsilen Punisher sayfalarında öldürdü. Akabinde All-New, All-Different Marvel evreni detaylandırıldığında fark ettik ki, artık Fantastic Four diye bir şey zaten kalmamış, Johnny Inhuman’lara, The Thing ise Guardians ekibine katılmış.

Marvel’da “vurma artık adam öldü” gibi bir konsept olmadığından, bununla da yetinmemişler. Önümüzdeki aylarda çıkacak yeni ANAD Marvel serilerinden birinin önizlemesi sağ olsun, artık kendilerinin evsiz kaldığı haberini de aldık. Malum Johnny ve Thing artık başka diyardalar, Reed ve Sue ortalarda yok. Bu yüzden de 1962 senesinden beri Fantastic Four’un ana üssü olan Baxter Binası artık Spider-Man’e ev sahipliği yapacak.

Spider-Man

Spidey baya Parker Industries’i buraya taşımış. Çok manidar değil mi? Fox’un haklarını geri vermediği, Marvel’ın da “film sizinse ben çizgi romanda reklamını yapmam” dediği Fantastic Four’u resmen kiracı atar gibi çıkardılar, yerine MCU ailesine geri gelen hayırlı evlat Spider-Man’i koydular. Yani hakikaten patlamış mısırlı kolalı izlenecek bir kavga bu. Bakalım daha neler olacak?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.