Bryan Singer 50 yaşına girmiş sevgili okur. Tipine bakıp “Ergen bu” diyeceğimiz ama “Usual Suspects” gibi efsane bir filmi özgeçmişinde bulunduran yönetmenimiz şaka maka yarım asrı devirmiş. X-Men filmleriyle ilgili genel olarak karışık duygulara sahip olsam da, ilk X-Men filmiyle çizgi roman filmlerinin iş yapabildiğini dünyaya göstererek geeklerin altın çağını başlatmış olan Singer’a tabii ki saygımız sonsuz.

Ama tabii doğum günü olması sitemizde haber olma sebebi değil, zira bu her sene olan bir şey. Kendisini konuk etme sebebimiz doğum gününde Instagram’da yeni projesini paylaşmış olması. Şu an Apocalypse ile meşgul olan yönetmenimizin paylaştığı resim zamanının çok ötesinde bir haya gücüne sahip Jules Verne’in klasik bilim kurgu eseri “Denizler Altında 20000 Fersah” senaryosunu içermekteydi.

Filmin senaryosuna son dokunuşları yaptığını yazan Singer, “Çocukluğumdan beri anlatmak istediğim bir hikaye. Hem epik, hem de duygusal olacağına söz veriyorum. Kalbimden gelen bir macera.” diyerek yeni projesi için ne kadar heyecanlı olduğunu belirtmiş. X-Men evrenini de bırakmadığı notunu ekleyen Singer, Apocalypse ve ötesi için de çok heyecanlı olduğunu yazmış.

Pek çok versiyonu bulunan, hemen her mecrada referansları olan bu hikayeye, uzun süredir kendisini süper kahraman trendine kaptırmış olan yönetmenin nasıl bir yorum katacağı merak konusu. Yine de Kaptan Nemo’nun ve denizaltı Nautilus’un maceralarını yeniden beyaz perdede günümüz teknolojisiyle görmenin keyifli olacağını düşünüyorum. Pirates of the Carribean, Aquaman falan derken yakında sinema salonları bayağı bir ıslanacak galiba.

Siz ne düşünüyorsunuz geekler? Singer bu sulak işin altından kalabilecek mi?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.