EN SONUNDA. En sonunda bu birinin aklına geldi. Yıllar boyunca saçma sapan üçüncü sınıf dizilerin, saçma sapan kanallar tarafından saçma sapan kararlar çerçevesinde diriltilmesini izledikten sonra; hiç kimsenin gerçekten de özlemediği, hiçbir hikayenin gerçekten de yarım kalmadığı dizilerin geri dönüşlerine dev alkışlar tutulduktan sonra, en sonunda birisi çıkıp o hepimizin aklındaki kilit cümleyi kurdu. Hayal bile etmeye korkmuştuk oysa ki. Gönlümüzü kurutmuştuk özlemekten. Fox en sonunda bizi acımızdan azat etti.

Firefly’ın geri dönüşü masada, konuşuluyor.

Bunu biraz açmam gerekiyor, çünkü umut tacirliği yaptığımı düşünün istemiyorum. Fox gerçekten de Firefly’ı geri getirmeyi düşünüyor. Diziyi mesnetsizce yayından kaldıran ve ardından hayranlar çöreklenince bir film için yeşil ışığı veren kanalın Eğlence Bölümü Başkanı ki bu da bizi ilgilendiren tüm Fox’un başkanı olduğu anlamına geliyor, Fox aynı zamanda Spor ve Haber kanallarına da sahip– açık açık, bir panelde, yeni Firefly bölümleri yapmak istediğini duyurdu. Tek bir şartla. Joss Whedon projeye dahil olacak.

Firefly

Bu çok mantıklı bir kaygı. Hatta sanıyorum şu an anket yapsak, Firefly severler de aynı şeyi söylerler. İleri gidiyorum, Fox’un böyle bir şey söylemesi bile mucizevi bir şey. Peki tüm yıldızların bir araya gelip, projenin gerçek olma ihtimali nedir? Bize sorarsanız, %60. Gerçekten, metrik bir hesaplamayla sizi şoke edip sandalyenizden düşürdüğümüz için özür dileriz, ama ortada tekrar Firefly izlememiz için %60’lık bir şans olduğunu ciddi ciddi iddia ediyoruz. Olma ihtimalinin belini kıran şey, Whedon’ın çok nadiren eski projelerine dönen bir adam olması. Gerçekten, tek başına %40 o. Adam dönüp, halihazırda iyi anılan şeyleriyle oynamayı sevmiyor.

Ancak şöyle gerçekler de var: Whedon şu sıralar meşgul falan değil, oyuncular zaten genel olarak kolay erişilebilir yerlerdeler, Heroes’undan Gilmore Girls’üne zırt pırt 2000’ler başı dizileri yeniden çekiliyor ve üstüne üstlük, Firefly ile adı anılan herkes diziden sonra ya eşit ün seviyesinde kaldı, ya da ününü arttırdı. Yani yeni bir diziye getirecek kendi hayran kitleleri var. Castle’cılar, Chuck’çılar, Deadpool’cular, Sarah Connor Chronicles’cılar derken yeni Firefly eski kitlesini de aşar. Bir de tabi, afişe “TARİHİN EN ÇOK İZLENEN DÖRDÜNCÜ FİLMİNİ YAZIP YÖNETEN ADAMIN KALEMİNDEN” diye geçersin, onun da ufak etkileri olur illa ki…

Yani oluru bu, olmazı bu geekler. Siz ne diyorsunuz peki? Olur mu? Olsun mu? Olursa n’olur? Yorumlara kaptırın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.