Ben baştan anlatayım size olayı; İlk insanlarda kadınlar daha çok toplayıcılıkla uğraşmış ve kendilerini alışveriş konusunda geliştirmişlerdi. Zor ve tehlikeli işler ise erkeklere kalmış, mamuttu, kılıç dişli kaplandı, 5-10 metrelik timsahtı bunların yakalanması ile uğraşmışlardı. Peki oyun haberinde bunların işi ne? Hemen bağlıyorum.

Erkekler, ilk zamanlardan beri türlü türlü, korkunç korkunç şeylerle karşılaşıp bunlara göğüs germeye ve hayatta kalmaya çalıştılar. Bu durum günümüzde biraz değişmiş olsa da devam ediyor; Amnesia The Dark Descent adlı oyunda hepimiz çığlık attık, bazı yerlere gitmeye korktuk ve belki belli başlı duaları bu oyun için ezberledik. (Oyunu oynamamış arkadaşlar bir oyunu oynasınlar, hele ki bitirmeye çalışsınlar sonra konuşalım) Şimdi Amnesia’nın yapımcılarından yeni bir oyun geliyor.

Yeni oyunun ismi SOMA. Söylendiğine göre SOMA’da kimse çığlığımızı duyamayacak. First-person açısından bakarak oynayacağımız oyunda uzaylı teknolojisini araştırmaya çalışacağız. (Ve kim bilir kaç defa başaramayacağız)

Frictional Şirketinin diğer oyunlarındaki benzerlik, yani oyunda herhangi bir şekilde dövüş, savaş, didişme vb. olmama durumu aynen geçerli olacak. Zaten bununla uğraşana kadar çok farklı problemlerle karşılaşacağız.. İşte o problemlere bazı örnekler. İyi Seyirler.

Çok Önemli Not: Oyunun çıkış tarihi şimdilik 2015 olarak duyuruldu. Oyun, Pc ve Ps4 için çıkacak. Oyuncu hanımların da Amnesia’da gayet iyi işler çıkardıklarını duydum ve gördüm o yüzden yukarıda yazdıklarımdan dolayı asla alınmalarını istemem. Hatta yaşasın kadınlar! (aniden)

Author

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.