X-Men: Apocalypse’in çıkışına şunun şurasında hiçbir şey kalmadı. Film ülkemizde 19 Mayıs günü vizyona girecek, Gençlik Bayramı’mızı kutlayacak; yeni kötüsünü, yeni yan karakterlerini, yeni Cyclops ve Jean Grey’leri, kel Xavier’ı ve bir ara uğrayıp gideceği kesinleşen bildiğimiz Wolverine’i cümlemize gösterecek. İtiraf etmek gerekirse şimdilik ilk gelen eleştirileri pek de iyi değil. Dili en yumuşak olan, “Days of Future Past’in aynısını çekmişler” diyor, en sert konuşanı “Kafası karışmış bir keşmekeş” diye başlayıp, “hikaye öylesine kütük ve uç uca amatörce eklenmiş ki, bir defterin hızlıca akan sayfalarını izliyormuş gibi hissediyorsunuz” diye bitiyor.

Ama bunlar hiç önemli değil, zira Fox ve X-Men serisinin başında duranlardan Bryan Singer devam işini kurgulamaya devam ediyor. Hatırlayacaksınız, bir sonraki filmin serinin genel gidişatını takip ederek yine zaman sıçraması yapacağını ve 90’larda geçeceğini konuşmuştuk. Singer sağ olsun, bu detaydan sonra kendisini alamadı, gelecek film ile ilgili daha da başka şeyler açıklama kararı aldı. Şöyle dedi yönetmen:

Sophie Turner

Çizgi romanlarda işin içerisine sokulmuş ve bizim keşfetmediğimiz bir başka şey de X-Men evreninin içindeki büyük, uzaylı, yıldızlararası sakin. Ve bana bu çok eğlenceli olabilecekmiş gibi geliyor, çünkü ben çok büyük bir Star Wars ve Star Trek hayranıyım ve X-Men evrenini keşfe çıkıp tüm bunları kullanabiliyor olmak görsel olarak çok heyecan verici olurdu.”

Az buçuk X-Men bilenler, burada neyin kast edildiğini anlıyorlar: Phoenix Force. Evet, kendisi daha önce bir kez Brett Ratner’ın iğrenç filmi Last Stand’de gözükür gibi oldu; fakat çizgi roman okurları çok iyi biliyorlar ki; Ratner’ın “anlattığı” şey, kitaplardaki kozmik ögelerin hiçbirine sahip olmayarak zaten baştan hadım girmişti vizyona. Singer burada güneş patlamasıyla gelen, Jean Grey’in çıkıp gezegen öldürmesine sebep olan hikayeden söz ediyor. Ne yalan söyleyelim, doğru düzgün yapıldığını görmek şahane olur. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.