Yapımcıların DCEU’dan çıkarmak için son ana kadar bekledikleri Jason Momoa’lı Aquaman 2’nin son fragmanı su altı dünyasıyla göze güzel görünüyor.

Başından sonuna kadar her anında The Flash’ın, DC evrenini komple sıfırlamasını bekliyorduk ama yetkililer ellerinde bir adet çekilmiş, kenarda duran filmin kaldığını hatırlayınca Jason Momoa’yı The Flash’ın after credit sahnesine koydular. Yakın zamanda onun da evrene devam etmeyeceğini öğrendik ve Zack Snyder’ın kurduğu evrenden elimizde kimse kalmadı. Aquaman 2’nin son fragmanı aslında pek fena durmuyor ve bir kere daha; evrene yazık ettiler dedirtiyor.

Aquaman 2 final fragmanı

Fragman fena durmuyor derken Aquaman’den değil, etrafında şekillendirilen evrenden bahsediyoruz. Artık fişi çekilen bir karakterin filmini hatta çekimlerine de bir sürü drama karışan bir filmi izleyeceğimizi bilsek de su altında kurulan yaşamın ekrana gelişi bizi etkilemeyi başarıyor. Filmin adı Aquaman and The Last Kingdom olmasa; su altı dünyasının çeşitli canlılarından onların yaşam biçimlerine, bir karakter gelişimi içinde olduğu her hâlinden belli olan Patrick Wilson’ı izlemek için ufak ufak heyecanlar biriktiriyoruz. Muhtemelen düşürdüğümüz beklentiler filmi beğenmemize de sebep olacak ama tabii bunun aklımıza kazınacak bir kıymeti olmayacak. Hatta filmin gişe performansının da pek yüksek olmasını bekleyemiyoruz. 2016’da davulla zurnayla açılan evrenin bu son filmi, hiç çıkmasa kimse dönüp sormayı düşünmeyecek gibi duruyor.

Aquaman 2 final fragmanı

20 Aralık’ta sinemada gösterime girecek olan bu filmi tekrar tekrar yapılan reshoot‘ların bilinci ve kesilen Batman sahnelerinin, Ben Affleck’in eksikliğini hissederek izleyeceğiz. Siz Aquaman 2’nin son fragmanını nasıl buldunuz?

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.