DC Fandome etkinliği gerçekten bu sene de her sene olduğu gibi bereketiyle geldi, durgun hayatlarımıza küçücük heyecanlar kattı diyebiliriz. Aquaman filminden zaten gıdım gıdım bilgiler alıyorduk, örneğin şu yazıda Aquaman’in devam filminde Pilou Asbæk’in de oynayacağını öğrenmiş (videoda hani, nerede?) , şu yazıda da Aquaman 2’den küçük görsellere kavuşmuştuk fakat DC, büyük bombayı demek ki bu etkinliğe saklıyormuş zira Jason Momoa’nın setteki ilk gününden küçük bir video fırlattı üzerimize. Aquaman and the Lost Kingdom filminin setinden gelen videoyu aşağıya bırakıyorum, izlemek isterseniz kaçırmayın diye:

Videoya Jason Momoa, dört senelik bekleyişten ötürü üzüntü duyduğunu belirterek başlıyor. Sen bilmiyor musun ki, ey Jason Momoa, bizim bu film hakkındaki düşüncelerimiz epey karmaşık? İkinci filmi deliler gibi bekleyenleriniz var mı bilmiyorum ama ben ilk film konusunda popüler görüşten yanaydım, yani pek bir şey beklememişsem de izlerken keyif almıştım. Eh durum böyle olunca ikinci filmi de heyecandan yerimde duramayarak beklediğimi söyleyemem fakat gelsin de izleyelim artık diyorum elbet.

Ayrıca bu filmde birçok çevresel problemi de konu aldıklarını ekliyor, bu da şimdiden kafamızda bu film üzerine bir şeyler oluşturuyor. Sonrasında prodüktör de yönetmen de “ooff, efsane, kocaman, devasa, harika” gibisinden, artık hepimizin kulaklarının epey aşina olduğu o beylik sıfatları birbiri ardına sıralıyor. James Wan, gözümüzü devirdiğimizi görmüş olacak ki bu filmin “daha önce görmediğimiz türden” bir film olduğunu söyleyerek beklentiyi yükseltiyor. Dünyayı sallamanıza gerek yok, azıcık eğlenelim yeter yav!

Yani aslında şu kısacık videoda bizim için değerli olan şey söylediklerinden çok gösterdikleri olmalı çünkü filme dair birçok görüntü yakalamış olduk. Amber Heard’ü, onca itirazdan ve kendisinin Aquaman ekibinden kovulması için toplanan binlerce imzadan sonra bir kez daha Mera’yı oynarken görüyoruz. Bunun üzerine biraz tartışabiliriz bence, siz ne düşünüyorsunuz? Kendisinin Johnny Depp ile olan olaylı ayrılığından sonra bu ekipten kovulması gerekli miydi, yoksa Mera olarak kendisinden memnun musunuz?

Bununla beraber Yahya Abdul-Mateen II tarafından canlandırılan Black Manta’nın bu filmde bir öncekine kıyasla çok daha aktif bir rol alacağını, hatta filmin asıl kötüsü olacağını da onaylamış olduk. Black Manta’nın filmlerde daha fazla keşfedilmesi gereken bir karakter olduğu kanısındayım, kendisini bayağı seviyorum ve aslında Aquaman 2’de görmek için en çok sabırsızlandığım karakter onunkisi dersem yalan söylemiş olmam. Zira ilk filmde pek parlayamamış, bir yan hikâye olarak kalmıştı yalnızca.

Siz ne düşünüyorsunuz? Aquaman 2 için heyecanlı mısınız?

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.