David Sandberg’in sadece büyüleyici derecede absürt şeyleri seven bir dijital kültürde nefes aldığımız için Kickstarter’dan bütçeleyip, YouTube’dan hayrına piyasaya sürdüğü Kung Fury hakkında geçen gün konuşmuştuk, hatırlıyor musunuz? Filmin uzun metraj sürümü hazırlanıyor, başrole ise Michael Fassbender abimiz geliyordu. Sandberg projede prodüktör olarak yer alacak, kısa filmin sürpriz yıldızı David Hasselhoff ise tekrar boy gösterecekti. Şimdi bu filme yeni bir isim dahil oldu.

Arnold Schwarzenegger.

İşte şimdi her şey ciddiye bindi arkadaşlar.

Schwarzenegger çok seçkin bir aktör olduğundan değil. Schwarzenegger çok seçici bir aktör olduğundan da değil. Schwarzenegger, orijinal kısa filmin öykündüğü 80’ler absürtlüğünün –Hasselhoff abimiz gibi, ama Hasselhoff abimizden çok daha fazla– bayraktarı olduğu için. Arnold başkanın filme dahil olması, retroaktif olarak Fassbender’in varlığını da anlamlı kılıyor. Çünkü şimdi gözümün önünde, Schwarzenegger’in 80’ler tipi ekşın-hiro arketipini Olimpos Dağı’ndan indirip, Fassbender kardeşine teslim edeceği bir hikaye canlanıyor, her şey daha makul geliyor.

Benzer bir durumu Terminator Genisys de denemişti, ama orada Arnold’dan meşaleyi devralması planlanan hiçbir karakter yoktu. Devralması umulan karakterler vardı elbette ama bunun için bir plan yapan bulunamamıştı belli ki kamera arkasında. Kung Fury’nin bunu çözmesi gerekiyor. Çünkü şimdi “Şıvarzeneger çakı gibi bir aksiyon filminde oynamış cıvıl cıvıl” deyince benim babam da ilgilenecek projeyle. Filmin arkasındaki bir zihnin de pederi Fassbender‘e ikna etmesi gerekecek. Bunun için bir strüktür oluşturulursa, değmeyin keyfimize.

Sizi bilmiyorum ama ben Kung Fury’nin uzun metraj hâli için rota değiştirdim Arnold haberiyle. Ki bu arada da belirtmek lazım, elimizdeki projenin kimliğiyle ilgili de bir rota değişikliği yapılması gerekiyor sanırım. Ben ilk başta kısa filmin uzatılmış versiyonu gibi düşünmüştüm, ancak bu haberi gördüğümüz Engadget işten bir “devam” olarak bahsediyor. Göreceğiz. Projenin detayları netleştikçe haber veriyor oluruz geekler. O dakikaya kadar yorumları alalım, Arnold iyi oldu mu sizce?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.