Merhaba sevgili geek alemi, mağaramıza sabah internet bağlattığımız için tüm internetin iki gün önce izlediği The Incredibles 2 fragmanına anca şimdi bir yazı yazabiliyoruz. Umarız iyisinizdir, bizi sorarsanız keyfimiz yerinde. Sabah Türk Telekom’dan gelip modemi kurdular, dial-up 146’ya girdik. Grafi2000’den komik bir Flash animasyon bulduk açtık, inşallah öğlen yemeğine buffer’ı biterse ekmek arası salça ile izleyeceğiz. Siz o esnada The Incredibles 2 fragmanına bakabilirsiniz.

On dört yıldır beklediğimiz bir filmin fragmanının hayal kırıklığı yaratmamış olması bizce büyük başarı. İlk önce yorumlamaya bununla başlayalım. Her şey aşağı yukarı hayal ettiğimiz gibi. Çok normal ailevi meselelerle uğraşan, ama bu normal ailevi meseleler süper güçlü insanların ailesinde yaşandığı için anormalliğe son süret koşan bir grup insan var. Bu insanların hepsi sevimli ve sevinçli, bizi de izlerken sevimlilik ve sevinçliliğe boğacaklar. Bunu fragmandan da almak mümkün.

Hikayemiz, kriminalize edilmiş ve gölgelere çekilmeye mecbur bırakılmış süper kahramanlar dünyasını geri getirmek isteyen bir teknoloji patronunun ailemizin matriyarkı Elastigirl‘e iş teklif etmesiyle vites arttırıyor. Helen işe çıkınca, süper güçleri kendini yeni göstermeye başlayan Jack-Jack’e bakmak ailemizin babası Bob’a kalıyor. Komiklikler birbirinin peşini kovalıyor. Craig T. Nelson, Holly Hunter, Samuel L. Jackson ve filmin yönetmenliğinin yanı sıra Edna karakterinin seslendirmesini de üstlenen Brad Bird yine kadroda.

Yeni gelenler arasında ise en kayda değer olanlar bu teknolji patronunu canlandıran Bob Odenkirk (Better Call Saul), onun kızkardeşini canlandıran Catherine Keener (Get Out) ve Elastigirl’e hayran genç bir süper kahramanı oynayacak Sophia Bush (One Tree Hill). Üçü de pırlanta gibi isimler, ama karakter dağılımlarının biraz tahmin edilebilir olduğunu da söylemek gerek. Son dönem Amerikan sinemasında kötü adamlar hep Jobs/Zuckerberg-vari tipler olduğu için, muhtemelen Odenkirk’in karakterini kötü sanacağız. Asıl kötü Keener çıkacak. Bush’un karakteri son dövüşte rüştünü ispatlayacak.

Ama biz yine de eğleneceğiz, çünkü bu Pixar yani. Bu Brad Bird. Boru değil. Filmin Türkiye çıkış tarihi 15 Haziran; 15 Haziran’da da el ele gidip keyifleneceğiz biz. Ya siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.