Arkham Knight geliyor, gümbür gümbür geliyor!

Serinin en son ve en sert oyunu olması beklenen oyun, geçenlerde ESRB’den M for Mature alınca ortalık sallandı, Batman bile çok ciddi tepki verdi. Buyrun Batman’in aşırı tepkisi:

7vQ5ptk.jpg

Peki Batman: Arkham Knight nüçün serinin önceki 3 oyunu gibi T for Teen değil, M for Mature almış idi?

Yoksa Batman adam mı öldürüyordu? Yoksa bu defa kara şövalyenin oyununda insanlık dışı dayak yiyen adamlar, insan gibi ölecekler miydi? Yoksa… Yoksa Harley Quinn’in çıplak sahneleri mi olacaktı? Ortalık kırıldı yıkıldı laftan, o arada ESRB’nin konuyla ilgili raporu sızdı.

Raporu sizin için çevirdik, bakınız Batman: Arkham Knight neden M for Mature almış! Bazı yerlerin de altını çizdik, spekülasyona açık kapı bıraktık!

“Macera türündeki bu oyunda oyuncular çoğunlukla Gotham’ın  farklı bölgelerindeki kötü adamlar ile savaşan Batman’i canlandırıyorlar.”

“Oyuncular Gotham’da pek çok bölgeyi ziyaret ederek serseriler ile dövüşüyor, suç mahallerini inceliyor ve rehineleri kurtarıyorlar. Oyuncular yakın dövüşe giriyor, tekme, yumruk ve bazı farklı aletler kullanıyorlar. Dayak yiyen düşman acı ile bağırıyor, vurma anlarında yüksek ses efektleri var, bu bağırmaları sırasında bazen oyun yavaşlayarak etkiyi arttırıyor.”

“Bazı bölümlerde oyuncular makineli tüfek ve roket taşıyan bir tank kumanda ediyorlar. Başka bir bölümde bir aracın tekerleri ile bir işkence sahnesi var!”

“Ara videolar bağlı ya da silahsız karakterlerin silahla vurulduğunu gösteriyor. Suç mahallerinde büyük kan lekeleri var. Bir odada kanlı biz tezgah üzerindeki bir karakter, başka bir karaktere işkence ediyor. Oyun sırasında oyuncular silahsız karakterleri ve bir rehineyi vurabiliyor.”

“Arka sokaklarda bir yerde “canlı çıplak kızlar” ve “XXX” tabelaları mevcut. “B.tch, gobsh.te ve a.s kelimeleri diyaloglar içerisinde geçiyor.”

these are not the harleys you are looking for...
these are not the harleys you are looking for…

Anlayacağınız Batman, yine bildiğimiz Batman. Muhtemelen Arkham Origins’de gördüğümüz gibi, kısa bir süre kötü adamın gözünden, belki de geçmiş bir olayı tekrar yaşayacağız. Silahla vurulan siviller filan deyince bizim aklımıza Bruce’un ailesi de geldi, ama bakalım hikaye o yönlere gidecek mi?

Son videosunu da izlediniz mi?

Heyecanla bekliyoruz!

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.