Netflix bu yılın başında sürpriz bir hamleyle bir gece ansızın cümlemize The Cloverfield Paradox filmini bırakmış, biz ne olduğunu anlayana kadar da Cloverfield serisinin üçüncü üyesi ilgilenen herkes tarafından izlenmişti. Sonradan anlaşıldı ki film esasen Paramount Stüdyoları için yapılmış, fakat Paramount filmden vazgeçince Netflix araya girmişti. Bu “ihraç fazlası ürünlerinize talibiz” tipi politika belli ki Netflix’in hoşuna gitmiş. Yine böyle aldıkları Extinction’ı bugün tanıttılar.

Extinction, tüm dünya çapında 27 Temmuz günü piyasaya çıkacak; bu da aşağı yukarı iki hafta sonrasına tekabül ediyor. Filmin konusu IMDb’de şöyle anlatılmış:

Ailesini kaybettiği rüyayı tekrar tekrar gören bir baba. Gezegen yıkımdan başka hiçbir şey düşünmeyen bir güç tarafından işgal edilince, kabusu gerçekliğe dönüyor. Yaşamları için mücadele eden ailenin babası, onları zarardan koruyacak bilinmez bir kuvveti de yavaş yavaş fark etmeye başlıyor.”

Filmin kadrosu da epey ilginç. Başrollerde yolu Marvel’ın farklı kategorilerinden geçmiş üç aktör var. Biri Lizzy Caplan. Ekseriyetle Masters of Sex ve Now You See Me 2’deki rolleriyle tanıyor olabileceğiniz Caplan; Marvel’ın kısa filmi Item 47’de de rol almıştı. Onun yanında Mike Colter duruyor, kendisi Jessica Jones ve Luke Cage dizilerinde Luke Cage’i canlandırmıştı. Öte tarafta da Michael Pena var, onu da en son Ant-Man and the Wasp’ta Luis olarak izledik.

Extinction, yönetmen Ben Young’ın ikinci uzun metraj filmi. Daha önce Trapped, Castaway ve Prank Patrol dizilerinde yönetmenlik yapan Young iki yıl önce Hounds of Love ile sinema dünyasına adım atmıştı. Onun yönettiği meti yazan isim ise Eric Heisserer; kendisinin özgeçmişi ise biraz daha kuvvetli. 2011 tarihli Thing ve Final Destination 5 haricinde geçtiğimiz senelerin çok beğenilen bilimkurgu filmi Arrival’ı da kaleme alan Heisserer şüphesiz filmin artılarından biri.

Peki Netflix bundan sonra böyle mi? Herhalde? Bilmiyoruz ki. Netflix büyük stüdyoların istemediği filmlerin ölmeye geldiği yer olmak istiyorsa bu politikasına devam edebilir. Kendi yaptığı filmlerde de çok bir nane olmuyor zaten, o yüzden en azından bu yöntemin tutturulması daha az para harcanacak demektir. Ha izleyecek miyiz? Denk gelirse, bir akşam boş ve sıkkınsak; neden olmasın? Sonuçta Netflix’te her şey aboneliğe dahil. İzler ve iyi hatırlar mıyız? Orası şaibeli. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.