Sizinki için öyle miydi bilmiyorum; ama Tony Hawk’ın kaykay oyunları benim çocukluğum için inanılmaz kıymetli ve anlamlıydı. Seriyle ilk kez bir oyun dergisinin verdiği Tony Hawk’s Pro Skater 3 demosu vasıtasıyla tanışmıştım. Demo fabrika bölümünde geçiyor, arkada devamı Motörhead’den Ace of Spades çalıyordu. Bayılmış, saatlerce oynamıştım demoyu. Sonra onu arkadaşın bilgisayarında el değiştire değiştire oynanan Tony Hawk’s Pro Skater 4 takip etti. Seri yeraltına çekildi, Underground ve Underground 2 büyük bir iştahla tüketildi. American Wasteland, Proving Ground falan derken de seri azalarak bitti.

Ancak en iyi döneminde o kadar iyi bir seriydi ki, bu sebepten dolayı Tony Hawk benim aklımda hep sempatik biri olarak yer etti. O dönemin gazıyla elbette kendisinin meşhur kaykay anları internetten bulunup izlemişti: 900 derece döndüğü gün, büyük turnuva zaferleri, MTV klipleri… Gerçekten sevilesi bir adamdı zaten Tony Hawk. O yüzden bende hep iyi bir izlenimi oldu.

Eğer bu durum sizin için de aşağı yukarı aynıysa, buyurun; oturun. İyi bir haberimiz var.

Tony Hawk

Variety’nin haberine göre Tony Hawk şu sıralar bir film projesi hazırlığında. Adı Back to the Grind olacak film, kaykay kültürünü konu alacak. Gençliğinde bir kaykay takımının parçası olarak derin bir arkadaşlık kurmuş beş orta yaşlı adam; kendileri üstünde büyük emeği olan bir kaykay parkını kıymetini bilmeyen gençlerden kurtarmak için bir araya gelecekler. Beş arkadaş tekrar gençliklerine dönecek, bu esnada bizi de eğlendirecekler.

Proje gerçekten hayatımda görüp görebileceğim en dedebey konu özetine sahip. Yaşlı adamlar gelip niye kaykay parkından gençleri kovacaklar, bunu filmin iyi açıklaması lazım. Öteki şekilde filmin hedef kitlesi otomatikman ‘gençliğinde kaykay yapmış, orta yaşlı insanlar’ kümesine daralır. Orada da kaç kişi var belli değil. Onun yerine şöyle samimi bir kaykay kültürü filmi yapsa, Hawk da gençlere bilgisini aktaran bir ağabey olsa daha şık olmaz mıydı? Bakalım; Hawk işini bilir.

Detaylar gün yüzüne çıktıkça size ulaştırıyor olacağız. Şimdilik ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.