Daha bir kaç hafta önce Alfre Woodar‘ın Black Mariah karakteriyle Luke Cage kadrosuna katıldığı haberini paylaşmıştık. İşlerin orada durmayacağını belliydi. Deadline’dan gelen haberlere göre 2016’da yayınlanacak dizinin kadrosu artık iyice derinleşmeye başladı.

DD_Claire_1280

En bariz olanıyla başlayalım. Halihazırda Daredevil’de Claire Temple olarak tanıştığımız ve Marvel-Netflix evreninde MCU’da vakti zamanında Coulson’ın üstlendiğine benzer bir misyon sırtlanacağını bildiğimiz Rosario Dawson Luke Cage dizisinde de yer alacak. Kendisinin Jessica Jones dizisinde de rol alacağını bildiğimiz için bu çok büyük bir haber sayılmaz aslında.

theo-rossi-shades

Bir diğer oyuncumuz Sons of Anarchy’den hatırlayabileceğiniz Theo Rossi. Haberde kendisinin Sonny isimli bir karakteri canlandıracağı söylenmiş ama yapılan spekülasyon kendisinin Cage’in düşmanlarından Shades‘i oynayacağı yönünde. Bilmiyenler için Shades Cage’le aynı hapishanede yatmış, sonra hapisten kaçtıktan sonra ortağı Commanche’yle birlikte kiralık kas gücü olarak çalışmış, dolayısıyla da Cage’le sık sık karşı karşıya gelmiş bir karakter.

simone-misty

Kadroya yeni katılan bir diğer oyuncumuz çok fazla tanımadığım Simone Missick. Ama dedikodular doğruysa kendisinin dizideki rolü fazlasıyla önemli, çünkü kendisi Luke Cage’in takımı “Heroes for Hire”ın kurucularından Misty Knight‘ı oynayacak. Eski bir polis olan Knight, kaybettiği kolunu Tony Stark’ın sağladığı biyonik bir kolla değiştirir. Kurduğu ajans aracılığıyla Cage’e yardım eder. Anlayacağınız Cage dizisinde olmazsa olmazlardan biridir kendisi. Aynı zamanda çizgi romanlarda zaman zaman Iron Fist ile bir ilişkisi olduğunu da belirtelim. Neticede bildiğiniz gibi Iron Fist’in de bir Netflix dizisi gelecek.

mahershala-ali-cottonmouth

Son karakterimiz ise House of Cards ve Hunger Games’den tanıyabileceğiniz Mahershala Ali. Kendisi resmi sitede yayınlanan habere göre Cornell “Cottonmouth” Stokes karakterini canlandıracak. Kendisi New York’lu bir uyuşturucu lordu. Yılansı görünümüyle dikkat çeken ve düşmanlarını da yılanlar yardımıyla öldüren bir çete lideri kendisi. Sezonun ana kötülerinden biri olacaktır şüphesiz.

Bende Jessica Jones’dan, hatta belki Daredevil Season 2’dan bile daha çok heyecan uyandıran, New Avengers’la birlikte ününe ün katan Luke Cage’in dizisinin oyuncu ve karakter seçimleri bu heyecanımızı fazlasıyla arttırmaya devam ediyor. Ta 2016’nın ortalarına doğru yayınlanması beklenen dizi için sabırsızlık hat safhada. Siz ne düşünüyorsunuz yeni karakterlerimiz hakkında?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.