Eğer Avengers: Infinity War’ı sinemada izleyemediyseniz; açığınızı kapatmaya da niyetliyseniz, fırsatın ayağınıza gelmesine çok az bir süre kaldı. Daha önceden de duyurduğumuz gibi 31 Temmuz’da filmin dijital versiyonu, 14 Ağustos’ta da raflarda duracak Blu-Ray versiyonu piyasaya sürülmüş olacak. Peki ya Infinity War’ı sinemada izlediyseniz? İşte Disney ve Marvel eşrafı bunu da düşünmüş ve sizi cezbedecek tonla şey doldurmuşlar. Buyurun sayalım.

Öncelikle, dijital versiyonu edinenler için müthiş tatlı bir şey var. Marvel’ın önde gelen yönetmenleri bir masanın etrafına toplaşıp, kendi yaptıkları filmin nasıl daha büyük bir hikayeye hizmet ettiğine dair konuşuyorlar. Kimler var? Kimler yok ki? Russo biraderler zaten cepte. Onlar haricinde Jon Favreau, Joss Whedon, James Gunn, Ryan Coogler, Peyton Reed ve bir de Taika Waititi var. Bunlar arasından varlığı en acayip olan Whedon, çünkü onun biraz Kevin Feige ile küsüşerek ayrıldığı söyleniyordu epeydir. Demek ki çözümlenmeyecek seviye bir husumet değilmiş…

Blu-Ray ve DVD versiyonları için ise Disney şöyle bir liste sunmuş:

  • Strange Alchemy (5:08): Film içindeki karakter gruplaşmaları neden oldu anlatan küçük bir segment.
  • The Mad Titan (6:34): Thanos hakkındaki küçük bir segment.
  • Beyond the Battle: Titan (9:36): Titan’daki kavga sahnesinin mutfağına ışık tutan bir segment.
  • Beyond the Battle: Wakanda (10:58): Wakanda’daki savaş sahnesinin mutfağına ışık tutan bir segment.
  • Silinen Sahneler (10:07): Biri Tony-Pepper sahnesi öncesinde geçip Happy’yi içeren, biri Wanda ve Vision’ın saklanma çabalarını anlatan, biri Guardians ekibiyle ilgili yaklaşık üç dakikalık, biri ise Thanos ve Gamora arasında yaşanan bir münakaşayı anlatan kesilmiş sahneler.
  • Çekim Hataları (2:05): İşte çekim hataları
  • Commentary (149’): Russo biraderler, Christopher Markus ve Stephen McFeely tarafından sunulan bir sesli yorum.

Açıkçası Blu-Ray ve DVD içeriği çok zayıf. Ancak yönetmenlerin masa başı muhabbetleri çok iştah kabartıyor. Genel olarak ise doyurucu bir set gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz, var mı alasınız?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.