İnternet bazen bazı şeyleri resmen 7’den 70’e kucaklıyor ya? Hah, işte tam o an yekpare, külliyen bir geek’e dönüşüyor. Tüm internet. Çenesi düşmüyor, devamlı size o şeyi anlatıyor, anlatması biter gibi olunca anlatacak yeni bir açı buluyor, oradan yardırıyor. Asla durmuyor, vazgeçmiyor, bunu da baya üretime döküyor. Şarkılar, türküler, fotoğraflar, resimler, videolar akıyor oluk oluk. Bir geek, bir şeyi sevince ne oluyorsa, bazen internete de kolektif olarak o oluyor.

Siber âlemin son arzu nesnesi de Stranger Things’di işte. Son yıllarda yaptığı “orijinal içerik” atılmıyla sadece dijital dünyanın değil, aynı zamanda küresel televizyon dünyasının en kaliteli mecrası hâline gelen Netflix’in yayınladığı “bilim kurgu, psikolojik gerilim” gibi kelimelerle tanımlanan Stranger Things, bir anda kocaman bir popülariteye erişti. Bu da elbette, Netflix ofisinde “devam” düğmesine basılmasına sebep oldu.

stranger-thingsten-meraklandiran-fragman_131100466768160747

İşte o “devam” düğmesi basılınca ne oldu peki? Onu da sağ olsun, dizinin kıdemli yapımcıları Shawn Levy ve Dan Cohen Slashfilm’e verdiği röportajda açıkladı. Öncelikle aynı karakterlerle devam edeceğz, birkaç kilit yeni rol eklenecek sadece. Bu geçen sezonun nasıl bittiğini düşünecek olursak, gayet mükemmel bir gelişme. Aynı zamanda daha Will’e odaklandığı için keşfedilmeyen derin dünya detayları da, ikinci sezonda enlemesine boylamasına önümüze serilecek.

Bu yüzden de dizinin yaratıcılarından Matt Duffer, gelecek olan şeyi “ikinci sezon” gibi bir kalıptan ziyade, “devam işi” olarak sınıflandırıyor. Bundan kastı da, anladığım kadarıyla, direkt olarak ilk sezonun kurduğu temellerin üzerine çıkacak olması. Yani “aynı tema, farklı hikaye” gibi değil. Baya uç uca yapışacaklar LEGO gibi ikisi birlikte. Bu da çiçek gibi haber. Stranger Things’e doyamamak diye bir şey sözkonusu olmayacak yani bir seneye… Hadi bakalım, inşallah!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.