Geçtiğimiz haftalarda Comic-Con kapsamında Batman v. Superman: Dawn of Justice’in ilk tam teşekküllü, tam anlamıyla doyurucu fragmanı geldiğinde tahmin etmiştik; Mart 2016’da vizyon yapacak olan filmin basın turu gaza basmıştı arıtk. Bunu bundan sonra resimler, röportajlar, videolar ve özel görüntüler takip edecekti Mart ayına kadar. Warner Bros bu ata çok para yatırmıştı, iyi semirdiğinden emin olmadan bırakmayacağı kesindi.

Batman-vs-Superman-Photo-High-Res

İşte bu promosyon taarruzu tam gaz devam ediyor sevgili geekler. Batman v. Superman filmi, Comic-Con 2015’ten önce Entertainment Weekly’ye kapak olmuştu, fuarın ardından da bir diğer büyük eğlence dergisi Empire taraflarını ziyaret etti. Oradaki açıklamaların bir bölümü de kamuyla paylaşıldı. Verilen röportajlarda ilginç bazı doneler var. Örneğin Zack Snyder tüm DCCU hikayesinin az çok belli olduğunu; solo film yönetmenlerinin az çok özgürlüğe sahip olduklarını ama genel olarak ana hikayeye uymalarının beklediğini dile getirdi. Fakat açık ara en ilginç bilgiler Batman cephesinden geldi.

Anladığımız kadarıyla Batman’in Suicide Squad’daki rolü sandığımızdan da büyük olacak. Açıklanana göre Suicide Squad’ın tüm mensuplarını içeriye tıkan adam Batman’in ta kendisi. Fragmanda da ucundan kıyısından gördüğümüz, Harley Quinn – Joker – Batman’li araba sahnesi var ya? Hah, işte o Harley’nin yakalanma anına bir flashback mahiyetinde. Suicide Squad’ın o sahneleri Batman v. Superman’in de bir hayli gerisinde geçecek. Çünkü belirtilene göre, Batman Clark ortaya çıktığında aşağı yukarı 20 senedir Batman’lik yapıyor olacak.

Margot Robbie, Jared Leto and Ben Affleck seen filming on set of Suicide Squad in Toronto

Tüm o geçmiş, tüm o mazi bu yüzden yerli yerinde. Snyder “bir ara, bir noktada bir Robin var mıydı? Mümkün” diyor. Tam olarak belirtmese de, ima aynı zamanda Batman’in bir noktada Robin’den farklı bir kayıp daha yaşadığı yönünde: Jim Gordon. Büyük ihtimalle Bruce Wayne’i malikanesinden itip, deniz kıyısında “The Glasshouse” adı verilen bir yerde yaşamaya ve filmde göreceğimiz o agresif hâle iten şey bu iki kaybın birleşimi olacak. İkisinden de Joker sorumlu olabilir mi? Bu da gayet mümkün. Kesin olan tek bir şey var, o da DCCU’nun görebildiğimiz kadarıyla birleşik hikaye konusunda Marvel’dan çok daha katı bir tutum sergileyeceği…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.