Sevgili oyunseverler, evinde PlayStation cihazı olan her bireyin maaş almaktan sonra aybaşını en merakla beklemesine sebep olan o olay, en sonunda vuku buldu. PlayStation Plus üyelerinin Instant Game Collection listesine ücretsiz olarak eklenecek oyunlar, en sonunda Sony tarafından resmen açıklandılar. 4 Ağustos’ta şu aşağıda saydığımız oyunlar Plus sahiplerine ücretsiz yola çıkacaklar, Temmuz ayı oyunları ise henüz indirmemiş olanlar için artık geçersiz olacak.

CMv36sepQgWmAEFgNm4t_lara-croft-and-the-temple-of-osiris-listing-thumb-01-ps4-us-04may14

Söylememiz lazım, bu ayın oyunalrı baya iyi. Geçen ay Sony Rocket League, Styx: Master of Shadows, Rain, Mousecraft, Geometry Wars 3: Dimensions Evolved ve Entwined’ı vermişti Plus kapsamında. Bu ay ise büyük isimler biraz daha fazlalar. Öncelikle PS4’e gelecek oyunlara bir bakalım isterseniz. İlk oyunumuz, Limbo. Biraz eski, cakası da biraz söndü elbette. PS4 sürümünün de üzerine bir şey koyduğunu söylemek pek mümkün değil. Ama yine de, şu dakikaya kadar oynamayan varsa, denemek için tam fırsatı. İkinci PS4 oyunumuz ise Lara Croft and the Temple of Osiris. Lara Croft and the Guardian of Light’ın devamı olan Temple of Osiris, baya iyi eleştiriler almıştı zamanında. Şahsen denemek için sabırsızlanıyorum.

PS4’e gelen diğer iki oyun, aynı zamanda multiplatform. İlki Stealth Inc 2: A Game of Clones. Stealth Inc serisini çok merak eden bir şahıs olarak buna baya sevindim, özellikle de oyunun –bence 2D stealth oyunlarının çok yakıştığı- Vita’ya da geldiğini duyunca. Fakat oyunun ilkine kıyasla çok da iyi karşılanmadığını eklemek gerek. Stealth Inc gibi, PS4, PS3 ve Vita için indirilebilir diğer oyun ise Flower. Journey’yi de yapan thatgamecompany’nin güzeller güzeli oyunu, biraz da bize özel! Zira Avrupa’nın pek çok ülkesinde Plus bu ay Sound Shapes’i verdi, ama kendisi bize uğramadığından, yerini Flower alıyor.

2377104-20131014_142836_00245046

Kalan iki oyunumuzdan ilki, CastleStorm PS3 ve Vita için geliyor. Biraz Angry Birds, biraz da Stronghold gibi anladığımız CastleStorm’u bizim baya deneyesimiz geldi. Ben bunu yine Vita’da hunharca kolaçan ediyor olacağım. Son oyun ise PS3’e özel. God of War: Ascension. God of War serisinin son oyunu, God of War III Remastered’ın PS4’e de çıkmasıyla beraber şu yazı resmen God of War’ı tekrar anma şenliğine çevirmiş vaziyette. Onu da tekrar oynayalım, analım, ortalığı dağıtalım. Ne diyorsunuz peki, genel olarak iyi mi kadro? Ben şahsen beğendim!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.