Geçtiğimiz sene Battlefront 2‘yi piyasaya çıkartırken yaşadıkları rezilliklerin ardından oyunu sessiz sedasız idame ettirmeye çalışan EA’den yeni bir mod duyurusu geldi. Polygon’un yaptığı habere göre Ewok Hunt adına sahip olacak modumuz 18 Nisan’da Battlefront II oyuncuları için oynanabilir olacak. Aşağıda ilk yayınlanan görüntüler var. Tabii ki bunlar konsept çalışmaları, fakat oyunun sahip olacağı bir mekaniğe dair önemli bir ipucu var.

EwokMode_ChasingTrooper

Şöyle, oyun modu esasında Ewok vs. Stormtroopers olacak. Elbette Stormtrooper’lar teknolojik olarak daha fazla avantaja sahipler. Ewok’lar Wistie’ler ya da taşlar sopalar kullanabiliyorlar, fakat esas üstün oldukları noktada bu değil. Ölen her Stormtrooper bir Ewok olarak diriliyor. Ve etraf karanlık. Stormtrooper’ların bir feneri var, ama takdir edersiniz ki yeterli değil. Dolayısıyla bir grup hayat memat mücadelesi veren Stormtrooper’a karşı sayılarını arttırmak isteyen vahşi Ewok’ların orman mücadelesini yaşayacağız bu modda.

Kulağa güzel geliyor! Bu arada “Peki ne oldu bu lootbox mevzusu?” diye soruyorsanız, onu da hatırlatalım. EA orijinal oyunun yüksek fiyatına rağmen oyunun içinde Hero karakterlerle oynama özelliğini “ya para, ya da çok çok saat” bariyeri arkasına gizlemiş bu da ciddi bir infiale sebep olmuştu. Meselenin organize bir şekilde ana akım basına taşınmasının ardından Disney CEO’su EA’deki meslektaşına bir telefon açılmış ve mikro satın alımlar askıya alınmıştı.

Mikro satın alımlar geçtiğimiz haftalarda oyuna tekrardan sokuldu, fakat kozmetik ürünlerle sınırlı tutuldu ve lootbox’ların rastgeleliği kaldırıldı. Mevcut oyuncu tabanı da bu şekil bir monetizasyona itiraz etmedi, ki zaten gerçekten itiraz edilecek bir tarafı yok. Hemen hemen her oyuncu “daha güzel gözükmek isteyen parasını versin canım” noktasında mutabık zaten. Kumara kaymadığı sürece ek alımlar yapmak da kabul edilebilir duruyor. Bunların ışığında Ewok Hunt da sempatik gerçekten. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.