En son olarak Harry Potter dünyasından “Kitap çıktı, çevirisinin durumu şu, bu arada yeni şeyler de şöyle yazılacakmış” gibisinden haberleri birbirimizle paylaştığımızda sene 2006’ydı, Facebook daha gözlerde vitamindi ve biz bu tip haberleri dergilerden okuyup satardık birbirimize. Büyük bir olaydı ama Harry Potter’dan haber almak. Star Wars da aynı şekildeydi. Devamlı bir merakla bekleme hâli vardı herkeste. Her haber bomba etkisi yaratırdı.

Bu seferkiler öyle mi bilmiyoruz, ama biz 2006’nın hatrına, yine de anlatmak isteriz. Harry Potter and the Cursed Child resmen bir senaryo kitabı olarak piyasaya sürüldü. Net bir rakam verilmiyor, ancak kitapçılardan gelen ilk yorumlar: Bizim satış beklentilerimizi bile aştı, kesinlikle bir numara olacak yönünde. Rowling de memnun bu arada, hem tiyatro, hem de oyundan. Ancak bir buruk haber de sıkıştırmadan edemedi araya. Rowling, Cursed Child’ın Harry ile ilgili son hikaye olacağını söyledi.

JK Rowling Announces Pottermore

Ben buna bir ölçüde tamamım aslında. Cursed Child’ın tiyatro oyunu olarak eleştirileri çok iyi –niye olduğunu da anlamıyoruz, biz beğenemdik pek– ve hikayesel olarak Harry’yi çok uzun bir yola sokuyor. Ancak bir finallik de var. Bu yüzden, Harry’nin hikayesi baya final yapıyor hikayenin sonunda. Bundan sonra da yola katırlarla… aman, yeni karakterlerle devam edeceğiz. Newt Scamander gibi. Hani şu Fantastik Canavarlar ve Valiz filminin baş karakteri.

Scamander’in maceraları, şimdilik tek bir film olarak kurgulanmış vaziyette.  Muhtemelen yapımcı kadro filmle ilgili devam opsiyonlarını düşünmek için, bir gişe bekliyor. Ancak Rowling öyle değil. Son dört Potter filminin yönetmeni David Yates’e göre, Rowling ikinci Fantastik Canavarlar filmini de yazmış vaziyette. Olayların sakinlemesini bekliyor şu an. Ondan sonra, gelecek kararla da birlitke, hazır bir senaryo olacak elde. Biz de bekleyip, göreceğiz. Şimdilik heyecanlıyız, onu söyleyelim!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.