Sherlock gün gelecek torunlarımıza anlatacağız dediğimiz bir klasik olamayacak hayatımızda. Çünkü bu gidişle 5. sezonu torun torbayla bizzat birlikte bekliyor olacağız. İşte bu mübalağaya yer bırakacak kadar uzun süredir bekliyoruz diziyi. Finaliyle kursakta bırakan yılbaşı özel bölümünü saymazsak en son bir Sherlock sezonu izlediğimizde takvimler 2014 yılının Ocak ayını gösteriyordu. O zamandan beri uzun bir bekleyişteyiz bu televizyon dizisi için. Bir televizyon dizisine göre abartılı süreye sahip bir bekleyiş. Şimdi en azından bekleyişin ne zaman biteceğini öğrenebildik. Artık sayılı gün çabuk geçer lafıyla kendimizi avutacak bir tarih var elimizde. Bir de sezon başlayana kadar başa sarıp duracağımız bir fragman.

Tarihin duyurusu Sherlock’un resmi twitter hesabından yanında bir görsel ile yapıldı. Anlaşılan Sherlock tam 3 yıl sürecek bir bekleyişin yeterince eziyet verdiğine kanaat getirmiş olacak ki 2017’nin ilk gününü yayın tarihi seçmiş. Evet, Sherlock’un 4. sezonu resmi olarak 01.01.2017’de start alacak.

sher

İngiltere’nin ve İngiliz dizilerinin yeni yıl kutlamalarını ciddiye aldığını diğer İngiliz dizilerini takip ederken fark etmiş olabilirsiniz. Bu yüzden yayın tarihi şaşırtıcı bir tarih değil. Tarihin açıklandığı görsel de sezona dair bir anlam ifade ediyor gibi durmuyor. Tek teli kopmuş bir keman, Sherlock’un en sevdiği enstrüman… Kendimizi zorlarsak Sherlock’un başının dertte olduğunu varsayabiliriz ki zaten sezonun bol aksiyonlu olacağını kanıtlayan fragmandan öyle olacağını anlamıştık.

1 Ocak tarihinde aynı zamanda Steven Moffat’ın dediğine göre şimdiye kadar görülmüş en karanlık Sherlock kötüsüyle tanışacağız. Bu kötü karakteri de izlediğimiz üç filmden birinde tipiyle ve sesiyle iç gıcıklayan karakter kontenjanını doldurmuş; Captain America filmlerinde ise aynı uyuzluğa Alman aksanıyla can vermiş olan Toby Jones oynayacak. Sezona yeni bir ana kötü yazıldığına göre Moriarty’nin “Did you miss me?” çıkışı neyle sonuçlanacak öngöremiyoruz. Bana kalırsa o mesaj, Moriarty’nin hayatta olmasından ziyade ölümünden sonrasında tetiklenen bir olaylar silsilesinin habercisi.

Üç yıldır cevap alamadığımız gizemlerin ve yeni doğacak soruların cevabını umuyoruz 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren almaya başlayacağız.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.