Sizlere animasyon tanrılarından tez yayılması gereken iki haber getirdim; biri iyi biri kötü. Ha bir de, şimdiden belirteyim, çok detayı yok maalesef haberimizin, elimizde basit bir tarih oynamasına dair birkaç bilgi var o kadar. Henüz ne amaçla böyle bir şeyin yapıldığına dair kimsenin belli bir fikri de yok. Sadece basit bir tarih yamulması yaşatılan animasyonlar hakkında bir haber. Ama yine de bu haberlerin geleceği animasyonlar bence size, üzerine bol bol konuşacak malzeme verecek, her ne kadar içerik kısa olsa da. Hazırsanız patlatıyoruz gelişmeyi?

Toy-Story-3-Incinerator-Scene

İlk önce kötü haberle mi başlayalım? Bence öyle olsun, sonradan sevinince sevincimizin etkisi daha fazla olur belki. Tamam o zaman, üzücü olanıyla girelim işe: Toy Story’nin vizyon tarihi, geleceği vakitten daha ileri bir tarihe ertelendi. Normal şartlar altında, Toy Story’nin dördüncü filmi 2018 yılında sinemalara giriş yapacaktı, fakat gel gelelim ki Pixar iki sene içinde bizi heyecan fırtınasında boğacağı Toy Story filmini tuttu “Canım sen bir sene daha bekle, kardeş var sırada.” gibisinden bir açıklamayla 2019 yılının yaz ayına fırlattı. E peki oldu mu hareket Pixar? Yakıştı mı?

incredibles_family_hug

E peki bu yazımızda güzel diye nitelendireceğimiz haber ne, ona gelelim. The Incredibles filmini hatırladınız mı? Kat’iyen süper kahraman pelerinlerine karşı bir stilistin olduğu şu süper kahraman animasyon filmimiz hani. Seveni çoktur diye düşünüyorum, zira sevenlerini bayağı sevindirecek bir gelişme var Pixar’dan. 2019 yılına utanmadan yollayıp orada kal komutunu verdiği Toy Story’nin aksine, The Incredibles’ı normal vizyon tarihinden bir sene öncesine çekti: 2019’da gelmesi planlanan filmin sinemaya girişi 2018 yılında olacak: oldukça ilginç bir durum. İki animasyon filminin yıllarında değişiklik yaparak ne tür bir girişimde olduğunu henüz kestiremesek de, The Incredibles’a olan özlemin ve “E on seneyi geçti, artık sequel gelsin ama!” türünden haykırışların bir nebze ışıklı yolu göstermesinden olsa gerek Pixar’ın bu garip vizyon tarihi değişikliği adımı. E ne diyelim, bir yerden bol verirken diğer yerden kısıyorsun Pixarcığım, dengelemeye çalışırken yamulma sakın, e mi?

Bu oldukça kısa olsa da üzerinde çok şey konuşulabilecek olan gelişme hakkında sizler neler düşünüyorsunuz sevgili animasyon severler? Belki de iyi ve kötü olarak tanımladığımız haberlerimiz size tam aksi şeklinde cazip gelmiştir, ne dersiniz? “The Incredibles da neymiş, Toy Story’yi verin bana!” da diyenleriniz vardır mesela, illa vardır yani. Bizim de duymak istediğimiz bu aslında, sizin düşünceleriniz. Söyleyin bakalım, Pixar’ın bu hamlesi sizce ne kadar kârlı? Şirkete ne ölçüde reklam ya da hayransal tepki kazandırıp kaybettirir? Hadi bakalım, yorumunuza kuvvet!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.