Blade filmi MCU için tam bir yılan hikayesine döndü bildiğiniz gibi. Defalarca kez yeniden yazılan senaryo ve ardı ardına projeden çıkan yönetmenler sebebiyle filmin çekimlere başlaması ihtimali gittikçe daha da uzaklaşıyor.

Blade filmi bundan birkaç yıl önce Mahershala Ali başrollü şekilde San Diego Comic Con fuarında duyurulmuş ve oldukça da heyecan vermişti bizlere. O zamandan bu zaman ise yapım aşamasında yaşananlar pişmiş yarasanın başına gelmemiştir! Son gelişmelerle beraber projeden ayrılan yönetmen sırası Yann Demange’deydi. Onun vizyonundaki plan filmin 1920’lerde geçmesiymiş. Ayrıca THR’da yazılan haberde Mia Goth’un hala projede bulunduğu ve Yann Demange’nin vizyonunda Lilith adındaki kadim şeytan-vampir tanrıçayı canlandıracağı söylenmiş, Lilith’in istediği şey de Blade’in kızının kanıymış. The Last of Us ve Logan ilk aklınıza gelen işlerse yalnız değilsiniz. Hikayenin son halinin ne olacağı bu yaz bir kez daha yine, yeni, yeniden yazılacak senaryo ile belli olacak!

mahershala ali jeremy renner blade san diego comic-con

Blade filminin başrolü Mahershala Ali Marvel tarafından da oldukça imtiyaz verilmiş bir konumdaymış ve hatta en son yönetmen de projeden ayrılınca Marvel film için yönetmen adayları bulunan bir listeyi oyuncuya vermis. Mahershala Ali ise Blade kalibresinde büyük bütçeli bir filme dair tecrübesi bulunan bir yönetmen olması gerektiğini düşündüğü için listedeki adaylardan ziyade kendi araştırması ile bir yönetmen bulmayı hedefliyormuş. Bu arada Blade filmine dair başka bir ilginç anekdot da filmin önceki yönetmenlerinden Basim Tariq zamanı bir tren istasyonu seti inşa edilmiş ama kullanılmamış! Blade yakın zamanda çekimlere başlayabilecek gibi görünmüyor ama cidden merak ediyorum bu kadar olayın ardından çıkacak yapımı. Tek dileğim daha ilk filmden kızını ön plana alıp da Blade filmi izlemeye gidecek olan bizleri hayal kırıklığına uğratmaması.

Blade filmi sizce bir şekilde tamamlanabilecek mi? Bu kadar olayın ardından projeyi iptal etmek daha mı mantıklı? Filme dair bir beklentiniz var mı? Fikirlerinizi defalarca kez değiştirmeden bize yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.