World of Warcraft’ın bir düşüşte olduğu, herhalde artık sağır sultana dahi malum olan bir gerçek. Zirve döneminde, Wrath of the Lich King yıllarında aynı anda kayıtlı 12-13 milyon paralı aboneye kadar ulaşan oyun, Draenor ek paketinin çıkmasıyla birlikte tekrar bir yükselişe geçmişti aslında. Ancak geri çakılışı, biraz sadece tekrar çakılmasının acıklılığıyla, biraz da çakılışının hızıyla Blizzard’ın oyununun eski kuvvetinde olmadığını perçinlemiş oldu.

Bu yüzden, Legion an itibariyle en az merakla beklenen WoW ek paketi muhtemelen. Esasen bunun vaat ettikleriyle bir ilgisi yok. Demon Hunter sınıfı, sınıflara özel binalar, Burning Legion’ın haşmeti, sınıflarda yapılan kilit değişiklikler… Hepsi ilgi çekici, ama Legion için kimseyi gaza getiremiyorlar. Çünkü WoW’un son atılımı içerik olarak çok kısır bir ek paketi takip etmek mecburiyetinde kaldı. Hiçbir ek paket, bu kadar az ilgi çekici –çünkü Legion işgali ‘vay babam’ bir mevzu değil dış gözler için– bir konuyla, bu kadar kurak bir dönemin üzerine gelmemişti.

Dolayısıyla, çekirdek kitle haricinde kimse çok fazla yükselmiyor Legion’a. Buna, büyük ölçüde, ben de dahildim. Şu dakikaya kadar. WoW ile ilgili internette muhtemelen en pırlanta içeriği oluşturan ve gönül rahatlığıyla önerebileceğim Bellular Gaming’in yayınladığı bir videoya kadar kararlı bir kayıtsızlığım vardı Legion’a karşı. Fakat o videoyla birlikte, bu belirgin bir heyecana dönüştü. Çünkü Blizzard, tek bir hareketiyle, sadece Legion’ı değil, geriye dönük olarak oyunun tüm geri kalanını da sınırsız heyecanlı bir hâle getirdi. Sadece kamerayı omzun arkasına aldı ve tüm kurallar baştan yazıldı.

BellularGaming’in çıkarımlarına göre oyunun içerisinde arayüz karşılığı bulunmayan, sadece konsol komutlarıyla erişebilinen kamera, videoda görebileceğiniz üzere bugüne kadar hep kahramanınızın elli metre gerisinde havada süzülmekten vazgeçip, bakış açısını daha Gears of War-vari bir noktaya çekiyor. Ve gerçekten, Bellular’ın videosunu izleyince anlayacaksınız, tüm bölgeler, tüm zindanlar, tüm binalar değişiyor bir anda. Azeroth’u ve Blizzard’ın detaylarla dolu dünyasının bir anda daha fazla içine giriyorsunuz. Özellikle de sağlam bir bilgisayarınız varsa, bu aksiyon kamerası gerçekten aklınızı alacak gibi gözüküyor. Ve ben gerçekten, sırf bu özellik için dahi sabırsızlanıyorum. Muhtemelen ek paketle değil, yamayla gelecektir. Muhtemelen raid ve zindanlarda fizibil olmayacaktır. Ama mühim değil. Ben bu kamerayla birlikte, yeni bölgelerin dokusu zengin bayırlarında koşturmak istiyorum resmen, hemen, şimdi! Ya ne kadar güzel!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.