Doctor Strange’imiz belli oldu. İlk fragmanı geldi. Guardians of the Galaxy 2’de Peter Quill’in babasını kimin oynayacağını biliyoruz. Oranın da kadrosu sabit. Spider-Man filminde Iron Man’in, Thor 3’te Hulk’ın olacağı doğrulandı. Punisher solo dizisi cepte. Defenders yolda, çekimi çokumu ayarlanmış vaziyette. Markus & McFeely ikilisi Infinity War üzerinde çalışmaya başladı, hatta Russo biraderler ufaktan röportaj vermeye dahi giriştiler konuyla ilgili. O yüzden, Marvel ile ilgili cevaplanması gereken tek bir soru kaldı artık. Carol Danvers kim?

Bildiğiniz gibi an itibariyle filmin iki şeyi açıklanmış vaziyette. Birincisi, 8 Mart 2019 olarak açıklanan çıkış tarihi. İkincisi de filmin Nicole Perlman ve Meg LeFauve’dan oluşan senaryo ekibi. Ama bizim merak ettiklerimizin çeyreğini oluşturmuyor bu cevaplar. Biz sıradan halk olarak, tek bir sorunun cevaplanmasını istiyoruz. Marvel’ın en önemli kahramanlarından biri olan, Avengers’a liderlik etmiş, mevcut Civil War II’nin başrolü Carol Danvers’ı kim oynayacak? İşte bu soru, cevaplanmaya yakınmış anladığımız kadarıyla.

Cute-Brie-Larson-Smile

Şu dakikaya kadar Emily Blunt, Yvonne Strahovski, Katee Sackhoff, Rebecca Ferguson, Jessica Chastain, Katheryn Winnick gibi aktrislerin ismi, farklı seviyelerde rolle birlikte anılmıştı. Fakat Variety’nin haberine göre, Marvel’ın tercihi daha önce dillendirilmeyen bir isimden yana oldu: Brie Larson. Indie film camiasını takip edenlerin yakinen tanıdığı, 21 Jump Street, Scott Pilgrim ve Don Jon gibi filmlerde akılda kalıcı performanslar sergileyen, geçen seneki Room rolüyle de Oscar’a uzanan Brie Larson, dendiği üzere rol için Marvel ile anlaşmak üzere.

Açıkçası benim Danvers’ı oynamak için mutlak favorimin Emily Blunt olduğunu muhtemelen daha önce buralarda okumuşsunuzdur. Blunt olmasa, plasem Rebecca Ferguson’dı. Fakat tüm bunlara rağmen, Larson tercihini de hiç yadırgamadım. Kariyeri yükselişte bir isim, genç, ödüllü, eleştirel anlamda pek takdir görmüşlüğü var. E az buçuk Danvers’a da tutuyor yüzü, sureti. Bence çok net oluru var. Henüz hiçbir şey net değil, ama netleşirse, benden bir güvenoyu çalışır Larson’a. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.