The Cursed Child tiyatro oyununun sahneleneceği vakit yaklaştıkça internet alemindeki Potterheadler heyecan seline kapılmaya başladılar bile. Öyle ki Twitter’dan Rowling’e “Cursed Child beni ağlatacak mı ki?” diye soranlar,  “Ağlatmazsa adam değilim.” cevabını alınca, herkes iyice hype kasmaya başladı. Harry Potter serisinin sonunda böğürerek ağladıklarını söylemekten sakınmayan bir hayran kitlesi var ki, işte onlar bayağı bir heyecanlanmışa benziyorlar. Zira internette daha çok Potterhead hesaplarını takip edenler görecektir ki, bu heyecanları da pek yersiz değil gibi. E Rowling de hüngür hüngür ağlatacak demiş yani. Ama öyle böyle değilmiş. En az yedi kutu mendille gidin falan demişti en son. Ne sergileyecekler acaba, vallahi merak içerisindeyiz.

E sahnelenme zamanı yaklaşınca doğal olarak oyuncularına dair birkaç promo fotoğrafını da yayınlamak boyunlarının borcu oldu tabii. O halde çok uzatmadan, taze taze gelen görüntülerle sizleri baş başa bırakalım: İşte karşınızda Cursed Child’ın biricik Potter ailesi!

HP_19932_Potter_FFB

Bu tatlı mı tatlı aile fotoğrafında eksiklikler olduğunu elbette biliyoruz, zira Albus, ailenin tek çocuğu değil. Eh ama oyun Albus Potter’ın etrafında döneceğinden, promo fotoğraflarında da mecburen onu kullanıyorlar haklı olarak. Şimdilik kardeşlerine dair pek bir şey elimizde olmasa da bu kadarına da tav oluruz herhalde, değil mi?

HP_19966_Ginny_FFB

Ginny’nin yetişkin halini canlandıran aktrise biraz değinelim bakalım. Bizim biricik Ginny Weasley Potter’ımızın büyümüş versiyonunu canlandıran oyuncumuzun adı Poppy Miller. Bu hanımefendi aslında İngiliz tiyatrosunda oldukça tanındık biriymiş. Shakespeare yapımı olan Macbeth ve On İkinci Gece gibi oyunlarda oynamış ve üzerine de film ve televizyon dizisi gibi yapımlarda da rol almış. Belki bize çok tanıdık bir surat gibi gelmeyecek kendisi fakat İngiliz izleyiciler için o kadar da uzak bir sima değil kendisi, anlaşıldığı üzere. Ha bir de değinmeden geçemeyeceğiz, Poppy Miller cidden güzel bir Ginny olmuş zannımızca. Gayet güzel ve olgun bir Ginny bizi bekliyor anlaşılan. Eh ne diyelim, Ginny’mizi oynayacaksa, vardır iki üç marifeti.

HP_19889_Albus_FFB

Sıra Albus Severus Potter’da. Oyunumuzun baş kahramanını canlandıran aktörümüz ise Sam Clemmett oluyor. Clemmett da, annesini canlandıran Poppy Miller gibi İngiliz seyircisine oldukça tanıdık bir sima. Lord of the Flies, Wendy ve Peter Pan gibi tiyatral yapımlarda boy göstermiş, üzerine de birçok dizide yer almış kendisi. Yani oyuncularımızın hiçbiri tecrübesiz değil bu oyunda, bu çok iyi.

Albus’un giydiği cübbe, öğrendiğimize göre ağabeyi James’e aitmiş. Elden düşme cübbeler giyenler sadece Weasley ailesinin çocukları olmayacak elbette, değil mi? Gün gelince Potter ailesinin çocukları da ikinci el cübbe giyer olacak deselerdi kim inanırdı? Anlaşılan bizim Harry’nin büyücü memuru olduğunda elde ettiği maaş pek yetmiyor. Büyücü de olsa memurluk zor zanaat be dostlar.

Son bir detayı daha eklemeden geçmeyelim: Albus Severus Potter, bu cübbeyi oyunun daha ilk başlarında giyiyormuş. Yani daha oyun başlar başlamaz karşılaşacağımız kişi ve kostümü tam olarak bu. Cübbeyi boydan görmek için tam da buraya tıklayabilirsiniz mesela.

HP_19753_Harry_FFB

E gelelim bu naçizane ailenin reisine, babasına, asıl serinin kahramanına. Harry Potter karakterinin yetişkin halini canlandıran aktörümüz bildiğiniz üzere Jamie Parker. Bizim ikon haline gelmiş gözlük ve yara izi hala sapasağlam Harry’nin suratında boy göstermeye devam edecek anlaşılan. Yıllar geçse de yuvarlak gözlük sevdasından vazgeçmeyen bir Harry var ve inanır mısınız artık o bir yetişkin! Bir aile babası olarak göreceğimiz Harry, bizleri içten içe heyecanlandırıyor aslında. Bu zamana kadar hep çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yaşadıklarına tanık olduğumuz Harry, şimdi Cursed Child oyunu ile artık yetişkin bir büyücü memuru babası rolünde olacak. Bizce bütün olaylar onun etrafında dönmeyecek de olsa, yetişkin bir Harry’yi görmenin zevki kesinlikle bambaşka olacak…

HP_20558_Weasley_Granger_FL

Bu da Ron-Hermione-Rose üçlüsü. Hermione’yi oynayan aktris Noma Dumezweni’nin siyahi olmasıyla ilgili çok fazla şey yazıldı, çizildi zaten. O yüzden o taraflara tekrar girmeye gerek yok. E hâliyle Hermione olarak Dumezweni seçildiğine göre, Rose karakteri de siyahi bir aktrise gitmiş, onu da Cherrelle Skeete canlandırmış. Ron’u da Paul Thornley oynuyor. Bizce bu deri rengi meselesini tartışmanın bir anlamı yok, karakterler sağlıklı olsun, hikaye nurtopu gibi olsun, bize yeter!

Siz ne dersiniz bu konuda? Sizce Potter ailesinin bu promo fotoğrafları yeterince tatmin edici mi? Oyunda güzel bir performansları olacak mı? Belki aranızda oyuncuları daha önceden tanıyan vardır da bir iki kelam etmek ister, yorumlarınızı esirgemeyin ha!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.