Nedir bu rebootlama düşkünlüğü? Nedir bu aşk? Neymiş sahiden de? Para mı istediğiniz? Yaratıcılığınızı kullanıp yeni projeler planlamaktan bu kadar mı acizsiniz? Pes!

Arkadaşlar, gerçekten el insaf. Onca yeniden çekilen film ve diziler varken, biz zaten bıkmış bir haldeyiz; bir de üzerine bu… Tadında kalması gereken ve kesinlikle bir yenisine ihtiyacımız olmayan projeler, çok rica ediyoruz, lütfen yani, rebootlanmasın. Özellikle de kalite kokan ve kalplerimizin tahtında oturan o projelere yapılmasın bunlar. Misal Firefly, misal Buffy: The Vampire Slayer.

Bir sene evvelinden Buffy: The Vampire Slayer oyuncuları tarafından verilen bir röportajda “Buffy yeniden çekilmeyecek, merak etmeyin.” sözleri ile yüreğimize su serpilmişti aslında. Ama gelin görün ki, sektör oyuncu falan dinlemiyor, paranın geleceği yere bakıyor yalnızca. Elbette herkes ekmeğinin, parasının peşinde; çok iyi anlıyoruz. Ama aklımızı kullanıp yeni projeler üretmek neden bu kadar zor acaba? Neden Buffy: The Vampire Slayer gibi bir kült diziyi, hak etmediği yeniden çekme girişimine imza atılıyor? Neden o güzel anılarımızı yalnız bırakmıyorlar?

5a9148880ef71

Bu sefer şaka ya da yalan haber değil, gerçek. Buffy: The Vampire Slayer sahiden de geri dönüyor. Joss Whedon’ın yanı sıra Midnight, Texas yaratıcısı Monica Owusu-Breen yazar olarak yer alıyor projede. Gail Berman, Fran Kazui, Kaz Kazui ve Joe Earley gibi isimler ise yenilenecek Buffy projesinin ardında yer alan isimler olacak tekrardan.

Asıl Buffy: The Vampire Slayer‘a ve onun mitolojisine sadık kalarak, bugünün sorunlarına dair bir yaklaşımı ele alacaklarını belirtmişler yapımcılar. Rebootlanacak dizinin “çeşitlilik” açısından zengin olacağını belirttikleri bilgisinin yanı sıra, birçok kaynağa göre onaylanmamış olsa da, baş rolün Afrikan Amerikalı olacağı yönünde birtakım söylentiler var.

Bazı şeylerin tadında bırakılması gerektiği konusunda sanırım herkesin sınırı doldu, öyle değil mi? Elbette ki aşk kusarak izlediğimiz, okuduğumuz, oynadığımız her şey sonsuza dek bizimle kalsın ve sürekli bunun üzerine çalışılsın isteriz; bu bir insan olarak en doğal tepkimiz. Ancak herkesin içten içe bildiği ama kolay kolay itiraf edemediği şöyle de bir gerçek var ki, birtakım projeler asla yenilenmemeli.

Sanıyoruz ki bu reboot furyasına kurban giden Buffy: The Vampire Slayer sonrası gerçekten de tek sağ kalan kalemiz Back to the Future, arkadaşlar. Gerçekten rebootlamalar konusunda umutlarımız yitip gidiyor. Üzücü…

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.