Amerikan dizileriyle ilgili ne derseniz deyin, bir eleştiriyi yapmanız mümkün değildir: Kötü şarkılar çalıyorlar! Genelde diziler, demografikleri ne olursa olsun; isterlerse ana akımın tillahına hitap etsinler, müziklerini seçmeyi hep işin gurmelerine emanet ederler. Bu yüzden How I Met Your Mother’da Cloud Cult duyabilirsiniz mesela. Moda, duruma ne uygun olursa olsun; müzik süpervizörleri indie demeden, deneysel demeden, minnak demeden özenle seçip bulurlar.

The Flash de bu konuda geri kalır değil. Elbette bir Californication, bir The Sopranos, bir The Blacklist değil kendisi bu hususta. Dizinin hikaye tonu gereğince de hiçbir zaman, atıyorum, bir Leonard Cohen‘e ihtiyaç duymuyor. Ama yine de, yayınlandığı bir nokta çeyrek sezon içerisinde baya sağlam şarkılar biriktirdi. Eğer diziyi izledikten sonra, “ya şu şarkı neydi?” diye kafanızı ellerinizin içerisine alıp evde dört dolandıysanız; sizlere büyük amme hizmetiyle geldik. Bizce, The Flash’in ömrü içerisinde çalınan en güzel 14 şarkı!

Aşağıya Spotify playlist’i olarak yerleştirdik. “Hangi şarkı, hangi bölüm?” diye soruyorsanız, onun da listesini şöyle ekliyoruz. Buyurunuz!

Misun – Battlefields (S01E04)
Boga – I Ran (S01E05)
Victory – Diamond (S01E07)
Viv and the Revival – I Want It (S01E08)
Lykke Li – Get Some (S01E12)
Mark Ronson – Uptown Funk (S01E13)
Band of Horses – The Funeral (S01E14)
Calvin Harris – Blame (S01E15)
The Bamboos – Turn It Up (S01E16)
Golden Coast – Break My Fall (S01E18)
Jose Gonzalez – Every Age (S01E22)
Foreigner – Cold As Ice (S01E22)
X Ambassadors – Renegades (S02E01)
Cobra Starship – Never Been In Love (S02E03)
The Preatures – Rock and Roll Rave (S02E06)

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.